1. Niedziela Adwentu

1. Dziś przypada pierwsza niedziela grudnia i o godz. 17.00 rozpocznie się comiesięczne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do choć chwili adoracji Boga ukrytego w Eucharystii.
2. Od jutra o godz. 6.00 rozpoczynamy celebrację mszy św. roratnich. Zachęcamy do licznego udziału i przypominamy, że w Adwencie nie ma mszy św. o godz. 8.30.
3. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowo odprawimy msze św. na wioskach:
w Brudzewie i Sławutowie o godz. 16.00
w Celbowie o godz. 17.00
i w Połczynie o godz. 18.00
4. W czasie wieczornej mszy w kościele parafialnym zostaną uroczyście wprowadzone i oddane do publicznego kultu relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
5. Natomiast o godz. 12.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, zgodnie z życzeniem Matki Bożej, zapraszamy na Godzinę Łaski dla Świata.
6. W sobotę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejne nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Msza św. o godz. 17.00.
7. W przyszłą niedzielę odbędzie się nasza miesięczna zbiórka budowlana.
8. Również za tydzień odbędzie się tradycyjna zbiórka dla naszych rodaków katolików żyjących na Wschodzie.
9. Także w przyszłą niedzielę oraz za dwa tygodnie przy wejściu do kościoła można będzie nabyć świąteczne prace uczniów SP w Połczynie. Można też będzie wesprzeć działalność dzieci ze scholki nabywając kartki w ich wykonaniu.
10. I wreszcie również w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na Adwentowe Wielbienie Boga z kapłanami diecezji gdańskiej. Starajmy się tak zaplanować ten dzień, byśmy mogli skorzystać z tej wyjątkowej łaski modlitwy.
11. Opłatki można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym.
12. Podajemy grudniową intencję modlitewną dla Wspólnoty Żywego Różańca: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Barbarę Ławniczak z ul. Wejherowskiej, którą Pan wezwał po wieczną nagrodę w niebie.
14. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć najnowszą prasę religijną. Niestety nie dowieziono nam „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, więc polecamy tylko:
„Naszą Arkę” (o Niepokalanym Poczęciu NMP)
Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (który wprowadza nas w Adwent)
zaś dla prenumeratorów nowy numer „Różańca”
15. Również przy drzwiach kościoła można nabyć świece wigilijne w cenie 6 zł i 16 zł.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone