3. Niedziela Adwentu

1. Kolekta z ubiegłej niedzieli wyniosła 9460,70 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
4. W środę w naszej parafii przypada spowiedź adwentowa. Porządek słuchania spowiedzi:
rano od godz. 8.30 do 9.00
popołudniu od godz. 15.30 do 16.30 (przerwa na kawę dla księży) i od godz. 17.00 do wieczornej mszy św.
5. W farze spowiedź odbędzie się w czwartek od godz. 8.00-9.10 i od 15.00-18.30.
6. My do konfesjonałów zasiądziemy po świętach.
7. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tylko o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Pamiętajmy jednocześnie o obowiązku uczestniczenia w mszy niedzielnej. Uczestnictwo w Pasterce nie zastępuje mszy z 4. Niedzieli Adwentu.
8. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Mamy nadzieję, że jak co roku dotrze do nas światło betlejemskie, które będzie umieszczone na stoliku przed ołtarzem głównym. Można będzie je zabrać do swoich domów, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Gdyby komuś niechcący zgasło to wystawione światło, prosimy to zaraz zgłosić na plebanię, gdyż tam również będziemy mieli zapalony dodatkowy znicz.
9. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli 24 grudnia, na poniedziałek 25 grudnia.
10. Przed Pasterką ok. godz. 23.15 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholi, na który bardzo serdecznie zapraszamy.
11. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie ma mszy św. o godz. 8.00, natomiast pozostałe w porządku niedzielnym.
12. W drugi dzień świat wszystkie msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby KUL-u.
13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Stefana Szornak z Połczyna oraz śp. Teodora Zelewskiego z Pucka z ul. Paderewskiego; odbył się także pogrzeb śp. Czesława Dargi z parafii farnej, którzy odeszli po wieczną nagrodę w niebie.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone