Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
2. Dziś pożegnamy 2017 rok i powitamy rok 2018. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. Dziś nie ma mszy św. wieczornej, natomiast nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i mszę na zakończenie starego roku rozpoczniemy o godz. 15.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. Jutro przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
4. Przypominamy, że w sobotę z naszej parafii wyruszy Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca i o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
5. Przypominamy także, że w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi prosimy korzystać w całym tygodniu przed mszami świętymi. A odprawiającym pierwsze piątki miesiąca przypominamy, że do istoty tego nabożeństwa należy Komunia św. przyjęta tego dnia.
6. We wtorek wznowimy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Z tej racji wieczorna msza św. w co dzień sprawowana będzie o godz. 19.00. W czasie kolęd sprawy biurowe prosimy załatwiać zaraz po mszach świętych. Plan na najbliższe dni:
2018-01-02 – Wtorek – Celbowo – bloki i domki obok
2018-01-03 – Środa – Sławutówko
2018-01-04 – Czwartek – Żeromskiego
2018-01-05 – Piątek – Ks. Sychty
7. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00. Cały plan kolęd w zakładce ‚AKTUALNOŚCI’
8. Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Hertha z Połczyna. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Sylwestra i Nowego Roku.
10. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.
87 osób urodziny (najstarsza 90 lat)
3 pary rocznicę małżeńską
Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone