4. Niedziela w Okresie Zwykłym

1. W czwartek zakończyliśmy tradycyjną kolędę. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za miłe i ciepłe przyjęcie oraz za wszystkie złożone przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać.
2. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.
3. Jutro pomodlimy się przez wstawiennictwo błog. Marty Wieckiej.
4. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
5. Dodatkowe msze św. odprawimy na wioskach:
Brudzewo – godz. 16.00
Sławutowo – godz. 16.00
Celbowo – godz. 17.00
Połczyno – godz. 18.00
6. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Przez kolektę wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
pierwszy czwartek – Godzina święta o 17.00 (bardzo prosimy, aby ze względu na piątkowe święto i tzw. msze św. wyjazdowe ze spowiedzi pierwszopiątkowej skorzystać w czasie Godziny świętej)
pierwszy piątek – wraz z Maryją Gromniczną uczcimy Najświętsze Serce Boże
pierwsza sobota miesiąca – od godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z Komunią św.
9. W sobotę czcimy św. Błażeja patrona od chorób gardła i w czasie mszy św. udzielamy specjalnego błogosławieństwa świecami.
10. W przyszłą niedzielę dokonamy poświęcenia wody, soli i chleba ku czci św. Agaty, patronki chroniącej przed nieszczęściami.
11. Podajemy intencję modlitewną na luty: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.
12. Niech Jezus Chrystus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów (94 osoby; najstarsze 86×2) i jubilatów (1 para) rozpoczynającego się tygodnia. Życzymy wszelkiej łaskawości.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone