6. Niedziela w Okresie Zwykłym

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Z tej okazji o godz. 15.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo połączone u dzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Zachęcamy do korzystania z tego daru. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu. Jednocześnie przypominamy o działającej przy naszej parafii Grupie Anonimowych Alkoholików „Podaj dalej”, która ma spotkania w każdy poniedziałek o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkie osoby, które mają problem z uzależnieniem do przełamania osobistego wstydu i do ratowania swojego życia.
4. Dziś przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
5. Jutro zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo i mszę św. ku czci Ducha Świętego Parakleta.
6. We wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła. Godzinki rozpoczniemy o godz. 7.55 i 17.25.
7. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.
8. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Msze Święte celebrowane będą:
w kościele parafialnym o godz. 8.30 i 18.00
w Brudzewie i Sławutowie o godz. 16.00
w Celbowie o godz. 17.00
w Połczynie o godz. 18.00
9. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
10. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
11. W ŚRODĘ BIURO PARAFIALNE NIECZYNNE.
12. W czwartek wspominamy błog. Michała Sopoćkę, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny w czasie mszy świętych towarzyszyć nam będą relikwie błogosławionego Kapłana.
13. W czwartek po wieczornej mszy św. na kolejne spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
14. Niestety także w tym miesiącu, tym razem ze względu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, nie odbędzie się spotkanie dla czcicieli Szkaplerza św.
15. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
a) Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:
o godz. 8.30 – dla dorosłych
o godz. 16.30 – dla dzieci
o godz. 17.30 – dla dorosłych i młodzieży
b) Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.
15. Przypominamy, że za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. Nie marnujmy Bożych łask.
16. Pragniemy jeszcze raz serdecznie zaprosić do udziału w bezpłatnym kursie komputerowym. Jak do tej pory zapisało się 14 osób. Organizatorzy poinformowali nas, że mogą się zapisywać także chętne osoby przed 50-tym rokiem życia. Zapisy w zakrystii.
17. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie tegotygodniowych solenizantów (96; najstarszy 81 lat) i jubilatów (2). Szczęść Boże.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone