24. Niedziela w Okresie Zwykłym

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
3. Jutro o godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze po wakacjach formacyjno-modlitewne spotkanie dla czcicieli Szkaplerza Świętego.
4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
5. We wtorek w sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki. Przypominamy, że obecnie obchodzimy rok św. Stanisława z okazji 450. rocznicę jego śmierci.
6. W sobotę w połączeniu z mszami świętymi pomodlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
7. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 9319,50 zł. Natomiast na odbudowę kapliczki w Połczynie zebraliśmy 2200 złotych. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy, a do podziękowań dołącza się także sołtys z Połczyna.
8. Przy drzwiach kościoła można nabyć jak zwykle najnowszą prasę religijną:
– „Niedziela” (tematem numeru są fałszywe informacje w dziennikarstwie)
– „Gość Niedzielny” (pisze o tym co dzieje się gdy wypowiadasz Imię Boga)
– Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (przybliża nam miniony tydzień w parafii)
– dla dzieci „Ola i Jaś”
9. Niech Jezus, Mesjasz i Pan, błogosławi każdy dzień życia tegotygodniowych solenizantów, których jest 96 (najstarsze dwie parafianki liczą sobie 93 lata) i jubilatów, których jest 38 par (najdłuższy staż to 61 lat). Szczęść Boże.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone