28. Niedziela w Okresie Zwykłym

1. Dzisiaj, już po raz 18 obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Można to zrobić przy drzwiach kościoła
2. Również dziś przypada nasza miesięczna kolekta budowlana. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
3. Także dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
5. We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W swoich modlitwach dziękujmy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prośmy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
6. Także we wtorek, różańcem świętym, rozpocznie się kolejne spotkanie dla czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel i Jej szaty – szkaplerza świętego.
7. W czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą różańcową obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
8. W piątek wspominamy w Kościele błog. ks. Jerzego Popiełuszkę. W tym dniu pragniemy w szczególny sposób modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
9. W sobotę kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na duszy i na ciele. W związku z tym różaniec rozpocznie się już o godz. 16.00, zaś msza św. O godz. 17.00.
10. Przyszłą niedzielę, 21 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny.
11. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. W naszym kościele na różańcu gromadzimy się codziennie o godz. 8.30 i 17.30. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
12. Na stoliku pod chórem pojawiły się kartki na wypominki jednorazowe, roczne i listopadowe msze św. wspólne za zmarłych. I jak zwykle prosimy, żeby nie wrzucać ich do koszyków z kolektą, ale ministranci będą stać przy drzwiach i u nich będzie można je składać. Natomiast w dni powszednie można je przynosić do biura lub zakrystii.
13. Poproszono nas o ogłoszenie, że dziś o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z ostatnim z kandydatów na burmistrza Pucka, panem Krzysztofem Gruchałą i jego komitetem.
14. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Piotr Minga z Pucka z ul. Matejki, którego Pan wezwał przez swoje Oblicze.
15. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę religijną:
– „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (tematem tygodnia obu czasopism jest osoba Jana Pawła II i Dzień Papieski)
– Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (z 1. częścią Konstytucja Apostolskiej Pawła VI o odpustach)
– „Cuda i Łaski Boże” (o służebnicy Bożej s. Leoni Nastał)
– dla dzieci: „Ola i Jaś”
16. U progu kolejnego tygodnia jubilatom – to 43 pary (najdłuższy staż 56 i 53 lata) i solenizantom, których jest 86 (najstarsza parafianka obchodzić będzie 70. urodziny) życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia. Szczęść Boże.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone