2. Niedziela Adwentu

1. Dziś przypada nasza miesięczna kolekta budowlana.
2. Także dziś odbywa się zbiórka przeznaczona na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ta odbywa się przy wejściu do kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy też w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego.
3. Nadal na stoliku pod chórem można znaleźć kartki świąteczne wykonane przez dzieci ze scholki parafialnej. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na działalność scholki.
4. Natomiast przy wejściu do kościoła młodzież oazowa rozprowadza, także za dobrowolne ofiary, pierniki z podobną intencją.
5. Jutro przypada 11 rocznica śmierci ks. prał. Jana Felskiego. W jego intencji pomodlimy się w czasie rorat.
6. W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny.
7. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Wieczorna Eucharystia o godz. 17.00.
8. W przyszłą niedzielę na prośbę ks. Arcybiskupa przy drzwiach kościołów naszej archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w remontowaniu Bazyliki św. Mikołaja.
9. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.00. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału w Roratach z symbolicznymi lampionami.
10. W opłatki wigilijne można zaopatrywać przy okazji mszy świętych się w zakrystii oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
11. Również w zakrystii można nabyć tylko małe świece wigilijne w cenie 8 zł.
12. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć najnowszą prasę religijną:
– „Niedziela” (pisze o 1. rocz. akcji ‚Zatrzymać aborcję’)
– „Gość Niedzielny” (tematem numeru jest tajemnica Niepokalanego Poczęcia Maryi)
– prenumeratorzy „Różańca” mogą odebrać grudniowy numer miesięcznika
– „Głos Siostry Faustyny” (wspomina Kongregację Dekanalną z ubiegłej soboty)
– a dla dzieci „Ola i Jaś”
13. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Solenizantów jest 72, a najstarsi panowie mają 90 i 96 urodziny i jest jedna para małżeńska licząca sobie 3 lata. Wszystkim gratulujemy.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone