5. Niedziela w Okresie Zwykłym

1. Dziś przypada 99 rocz. Zaślubin Polski z Morzem. Główne uroczystości w Farze o godz. 10.00.
2. Dziś przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
3. Jutro, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Z tej okazji w czasie mszy świętych udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy do korzystania z tego daru. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
4. We wtorek zapraszamy czcicieli św. ojca Pio.
5. Poczynając od najbliższej środy w naszej wspólnocie modlić się będziemy także przez wstawiennictwo św. Józefa. Nowy porządek będzie taki, że w pierwszą i trzecią oraz – jeśli taka będzie w miesiącu – w piątą środę modlić się będziemy nadal do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w drugą i czwartą środę pomodlimy się w Nowennie do św. Józefa.
6. W piątek wspominamy błog. Michała Sopoćkę, spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny w czasie mszy świętych towarzyszyć nam będą relikwie błogosławionego Kapłana.
7. W sobotę o godz. 17.30 rozpocznie się kolejne spotkanie dla czcicieli Szkaplerza św.
8. Na adres naszej parafii wpłynęła kolejna prośba o pomoc. Tym razem zwróciło się Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kibiców Arki Gdynia. Zbierają oni środki na obóz rehabilitacyjny dla swoich członków, Stąd też w przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła będzie można wesprzeć tę inicjatywę.
9. Przy drzwiach kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką:
– „Niedziela” (tematem numeru jest Sanktuarium Maryjne w Lourdes)
– „Gość Niedzielny” (pisze o Światowym Dniu Chorego)
– Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (wspomina tegoroczne parafialne kolędowanie)
– dla dzieci „Ola i Jaś”
10. Serdeczne życzenia kierujemy na ręce tegotygodniowych jubilatów, czyli 12 par (najdłuższy staż to 65 lat!) oraz solenizantów, których jest 85 (a najstarszy parafianin liczy sobie 82 lata). Serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone