2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi.
2. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 8625 złotych. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
3. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, tak i dziś o godz. 15.00 kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.
4. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością św. Józefa, która przypada w najbliższy wtorek. Z tej okazji w tym dniu odprawimy dodatkowe msze święte na wioskach:
– w Brudzewie i Sławutowie o godz. 16.00
– w Celbowie o godz. 17.00
– w Połczynie o godz. 18.00
5. Ze względu na Uroczystość i msze święte wyjazdowe we wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
6. W czwartek przed mszami świętymi pomodlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
7. W piątek Drogi Krzyżowe odprawiamy:
– dla dorosłych o godz. 8.30
– dla dzieci o godz. 16.30
– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30
8. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
9. Przy drzwiach kościoła można nabyć wielkanocne paschaliki w cenie 8 złotych.
10. Także przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę religijną:
– „Niedziela” (pisze o historii stosunków Polski ze Stolicą Apostolską)
– „Gość Niedzielny” (pisze o nowoczesnej jałmużnie)
– Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (z kolejną łamigłówką dla dzieci; jednocześnie chcemy poinformować, że główną nagrodą jest bilet na całodniowy pobyt w Aquaparku Rumia dla całej rodziny – rodzice i troje dzieci)
– dla dzieci „Ola i Jaś”
11. W piątek, 29 marca, planowana jest kolejna Parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa, która jak zwykle rozpocznie się o godz. 21.00.
Natomiast w pierwszej połowie maj, jeśli będą chętni, odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Podlasie. Szczegóły podamy później, a po bliższe informacje prosimy zgłaszać się do ks. Karola.
12. Jak zwykle serdeczne życzenia kierujemy do solenizantów tego tygodnia, których jest 86 (najstarsza parafianka liczy sobie 96 lat i jest troje osób ponad 80-letnich) oraz jubilatów czyli 5 par (najdłuższy staż to dwie pary 22-letnie). Gratulujemy.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone