Niedziela Palmowa

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a więc liturgicznie najważniejszy tydzień w całym roku. Wielki Tydzień został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś, rozpoczynając ten szczególny czas, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, na każdej mszy św. święcimy palmy.
2. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. Przy drzwiach kościoła dzieci ze scholki sprzedają za dobrowolną cenę palmy, a młodzież świąteczne ciastka. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone są na dalszą działalność obu parafialnych wspólnot.
4. We wtorek przypada nasza parafialna spowiedź św. Kapłani będą jej słuchać:
– rano: od godz. 8.30 do 9.10
– popołudniu: od godz. 15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.00 (między godz. 16.30 a 17.00 – przerwa na kawę).
5. Starajmy się wszyscy tak zagospodarować czasem, aby nikogo nie zabrakło w okresie Świętego Triduum przy Stole Pańskim. Jeżeli komuś bardziej pasowałoby wyspowiadać się we wtorek, to może to uczynić w Farze. Tam księża będą w konfesjonałach do dyspozycji w godzinach od 8.00 do 9.15 oraz od 15.00 do 18.30. Przypominamy, że my, tradycyjnie, zasiądziemy do konfesjonałów po świętach.
6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy, by załatwiać tylko konieczne i niecierpiące zwłoki sprawy oraz najlepiej umawiać się telefonicznie na konkretny termin.
7. Dzieci, które zbierały obrazki w czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali prosimy, aby przynosiły swoje książeczki, a swoje nagrody odbiorą w czasie świąt.
8. W niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się kolejny wyjazd na film. Tym razem jest to film pt. „Największy dar”. Całkowity koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
9. W CZWARTEK PRZED POŁUDNIEM NIE MA MSZY ŚW.! W tym dniu wszyscy kapłani uczestniczą w mszy krzyżma św., jaka sprawowana będzie w katedrze oliwskiej pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa.
10. Popołudniu rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.
11. Na stoliku pod chórem można zapisywać się na całonocne czuwanie, wybierając sobie godzinę adoracji. Czuwanie to, podobnie jak poprzednio, odbędzie się pod warunkiem, że wszystkie godziny zostaną zarezerwowane.
12. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie mszy św. o godz. 8.00, zaś pozostałe sprawowane będą w zwykłym porządku. W drugim dniu świąt msze św. w porządku niedzielnym.
13. W minionym tygodniu zmarł śp. Andrzej Pienschke, którego miłosierny Pan wezwał przed swoje Oblicze.
14. Niech Chrystus uroczyście wjeżdżający do Jerozolimy błogosławi tegotygodniowym solenizantom, których jest 81 (najstarsi obchodzą 87 i 92 urodziny) oraz jubilatom, czyli 33 parom (najdłuższy staż to 51, 55 i 60 lat). Wszystkim życzymy wszelkiego dobra.
15. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką:
– „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (tygodniki piszą o misterium Triduum Paschalnego)
– Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (z ostatnią wielkopostną łamigłówką; przy okazji prosimy, aby dzieci, które mają rozwiązany komplet łamigłówek przyniosły je w Triduum Paschalne spakowane w kopercie opatrzonej imieniem i nazwiskiem; a w drogi dzień świąt o godz. 11.30 dokonamy losowania nagród)
– dla dzieci „Ola i Jaś”

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone