TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

1. Zbiórka budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 9125 złotych. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
2. Tradycyjnie w niedzielę Trójcy Świętej na sumie nasza wspólnota przeżywa uroczystość I Komunii św.
3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Godzinki rozpoczną się o godz. 7.55 i 17.25.
4. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.
5. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Trasa poprowadzi ulicami osiedla swarzewskiego.
6. Jak zwykle przy tej okazji prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji. Można je zostawiać przy wejściu do kościoła.
7. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie w połączeniu z mszą św. wieczorną przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.
8. W piątek z woli Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego jest dyspensa od potraw mięsnych.
9. Także w piątek przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo zachęcamy do przybycia do Przystani Miłosierdzia, gdzie Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie od porannej mszy św. do 17.30. Wspólna adoracja połączona z czterema tajemnicami różańca będzie:
– po porannej mszy św. do 10.00 (tajemnice radosne)
– od 12.00 – 13.00 (tajemnice światła z Aniołem Pańskim)
– od 15.00 – 16.00 (tajemnice bolesne z Koronką do Bożego Miłosierdzia)
– od 17.00 – 17.30 (tajemnice chwalebne z nabożeństwem czerwcowym)
10. W piątek 11 rocznicę świeceń obchodzi ks. Karol. Z tej okazji wraz ze swoimi kolegami rocznikowymi w czasie wieczornej mszy św. będzie sprawował dziękczynną Eucharystię. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Czcigodnych Księży Jubilatów.
11. Również w czasie piątkowej wieczornej mszy św. zakończenie kolejnego roku formacyjnego będą miały grupy parafialne.
12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli GSD, a kolekta w całości przeznaczona jest na potrzeby gdańskiej uczelni.
13. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką:
– „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i Biuletyn GSF (tematem tygodników jest tajemnica Trójcy Świętej i Uroczystość Bożego Ciała)
– dla dzieci „Ola i Jaś”
14. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi tegotygodniowym solenizantom, których jest 79 (najstarsze parafianki liczą sobie 78 i 79 lat) i jubilatom – to 26 par (najdłuższy staż – 51 lata). Wszystkim życzymy wszelkiego dobra.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone