Nabożeństwa okolicznościowe

Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia:
• w połączeniu z każdą Mszą św.

Nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia:
• w piątek o godz. 8.30 i 18.00.

Pan Jezus do Siostry Faustyny: „Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia mojego, osłaniam przez całe życie, jak czuła matka swe niemowlę…” (Dz. 1075).

Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
• w środę o godz. 8.30 i 18.00.

Błog. Jan Paweł II: „Wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy – z serca błogosławię”. (Rzym 1984)

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi:
• w każdą pierszą sobotę miesiąca o godz 17.30 (różaniec i msza św. z konferencją o tajemnicach różańca)

Maryja powiedziała do s. Łucji:
“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Roraty:
• w co dzień w Adwencie o godz. 6.00.

Bp Antoni Długosz: „Roraty stwarzają atmosferę miłości i tęsknoty za Panem Jezusem”

Majowe, różaniec:
• w co dzień o godz. 8.30 i 17.30 (w niedziele i święta o godz. 17.30)

Stefan kard. Wyszyński: „Ileż to bólów moglibyście każdego dnia ułagodzić, odmawiając częściej różaniec, gdybyście się modlili i wynagradzali za grzechy naszej Ojczyzny!”

Droga Krzyżowa:
• w piątki Wielkiego Postu o godz. 8.30 i 18.00 (dla dorosłych), 16.30 (Sławutowo), 17.00 (dla dzieci) i 19.00.(dla młodzieży)

Błog. Jan Paweł II: „Panie, z Twojego Krzyża promieniuje światło. W Twojej śmierci zostaje zwyciężona nasza śmierć, a my otrzymujemy nadzieję zmartwychwstania. Trwając przy Twoim Krzyżu, oczekujemy z ufnością Twojego powrotu, Panie Jezu, nasz Odkupicielu!”

Gorzkie Żale:
• w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00

Ks. Jan Twardowski: „W pieśniach Gorzkich Żali jest tyle łez, bólu i męki, ale jest pieśń największej nadziei. Bo jest to pieśń o Kimś, kto nas kochał naprawdę i umarł dla nas z miłości: Można naprawdę pocieszyć się Gorzkimi Żalami.”

Nabożeństwa fatimskie:
• Od maja do października w 13 dniu miesiąca od godz. 20.00 (msza św. o godz. 21.00)

Kard. José Saraiva Martins: „Portugalia i świat uratują się, jeżeli spełnią prośby Matki Bożej Fatimskiej. Chciałbym podkreślić, że znaczenie Fatimy wykracza poza granice Portugalii. Fatima należy już do całego świata i stała się prawdziwym ‘ołtarzem świata’, punktem zbieżności pobożności maryjnej całej ludzkości.”

Nabożeństwo do Ducha Świętego
• Pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 8.30 i 18.00: nabożeństwo i msza święta o Duchu Świętym

Błogosławiona siostra Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, Miriam Baouardy (1846-1878), „Mała Arabka”: „Widziałam przede mną Synogarlicę (…) usłyszałam głos, który wychodził z tego wspaniałego światła. Głos powiedział: Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią Mszę św. raz w miesiącu do Ducha Świętego, uczczą Mnie. A ktokolwiek Mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy św., będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią. A na dowód tego, ci wszyscy, którzy będą odprawiać tę Mszę św., albo będą w niej uczestniczyć, i którzy będą wzywać Ducha Świętego, nie wyjdą z tej Mszy św. nie doznawszy tego pokoju w głębi swej duszy. I nie umrą w ciemnościach”.

Nabożeństwo do błog. Marty Wieckiej
• Każdego 30-tego dnia miesiąca o godz. 8.30 i 18.00: nabożeństwo i msza święta o Błogosławionej

Kard. Tarcisio Bertone: ” Siostra Marta jawi się nam jako świetlany przykład nieograniczonej miłości”.

Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus:
• Każdego 25-tego dnia miesiąca o godz. 8.30 i 18.00

Boża Dziecina do bł. Małgorzaty od Najświętszego Sakramentu (karmelitanka): „Wybrałem Ciebie, abyś czciła i uczyniła dostrzegalnym w tobie moje dziecięctwo i moją niewinność, gdy leżałem w żłóbku”

Nabożeństwo czcicieli św. Ojca Pio

• W każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 17.30: nabożeństwo i msza święta o Świętym

Bp Juan Rodolfo Laise: ” Oby świadectwo Ojca Pio z Pietralciny, świętego naszych czasów, było dla wszystkich ideałem, który pobudza nas do życia w świętości i wierności świętemu Kościołowi Katolickiemu”.

Nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła:
• W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 7.55 i 17.25 (Godzinki, nabożeństwo i msza św. o św. Michale)

Św. Michał Archanioł – Mica-el (Mikael) – „Któż jak Bóg!” (Quis ut Deus) miał wykrzyknąć na lucyferowskie Non serviam, zadając cios rebelii przez niego wznieconej. Od tamtego czasu znany pod tym imieniem – wódz armii Boga i opiekun każdej wiernej duszy przeciwstawiającej się siłom zła. To wzór posłuszeństwa i pokory. Św. Michał Archanioł w dniu ostatnim zadmie w trąbę ogłaszając umarłym, aby powstali i wzywając wszystkich ludzi na Sąd Ostateczny.

Nabożeństwa o uzdrowienie na duszy i na ciele:
• Raz w miesiącu – sobota godz. 16.00; datę najbliższego nabożeństwa podajemy na stronie internetowej (różaniec, msza św., przerwa na kawę i ciastko, adoracja i modlitwy uzdrowieniowe)

Instrukcja Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Redemptionis sacramentum: „Z racji teologicznej księgi liturgiczne czasami nakazują lub pozwalają na celebrację Mszy świętej w połączeniu z innym obrzędem, zwłaszcza ze sprawowaniem sakramentów. W innych jednak przypadkach Kościół nie dopuszcza takiego łączenia, szczególnie gdy ma to związek ze sprawami mało znaczącymi” (RS, 75).

Nabożeństwa dla czcicieli Szkaplerza świętego:
• w każdym 16-tym dniu miesiąca o godz. 17.30 (różaniec, msza św., konferencja i modlitwy do MB Szkaplerznej)

Św. Jan Paweł II: „Szkaplerz w istocie jest ‚habitem’. Ten, kto go przyjmuje, zostaje włączony w mniej lub bardziej ścisłym stopniu do zakonu karmelitańskiego, poświęconego służbie Matki Najświętszej, aby doświadczać słodkiej i macierzyńskiej obecności Maryi w codziennym trudzie przyoblekania się w Jezusa Chrystusa”.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone