Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś rozpoczęła się specjalna Nowenna, która przygotowuje nas na liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Karmelu, przypadające 16 lipca.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a zatem tradycyjnie o godz. 17.00 rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do adoracji Chrystusa obecnego w Świętej Hostii.
3. W środę zapraszamy na Nowennę do św. Józefa.
4. W sobotę przypada kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 19.00, a zakończymy procesją i mszą świętą ok. godz. 20.00
5. W przyszłą niedzielę przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że w nadchodzącym tygodniu będzie postawiony i zamontowany w całości krzyż na zewnątrz kościoła.
6. W najbliższy piątek, 12 lipca, zapraszamy na Pielgrzymkę Pieszą organizowaną przez Różę Mężczyzn do Matki Bożej Swarzewskiej. Wyjście z przed kościoła o godz. 19.15. Chcemy dojść na godz. 21.00 na Apel, potem msza św., a po niej kawa i drożdżówka u sióstr Krwi Chrystusa. W drodze do Swarzewa zmówimy 2 części różańca jako błagalne, a w drodze powrotnej 2 części jako dziękczynne. Zabieramy ze sobą figurę M.B Fatimskiej. Powrót przed godz. 1.00.
7. Z kolei we wtorek, 16 lipca, planowany jest autokarowy wyjazd do Gdańska. W programie przewidziane jest: zwiedzanie Muzeum II Wojny, msza św. w Kaplicy Seminaryjnej, kawa i drożdżówka w stołówce seminaryjnej, zwiedzanie krużganków, koncert organów oliwskich i spacer po Parku Oliwskim. Powrót ok. godz. 18.00.
8. Natomiast w dniach od 17-20 października planujemy parafialną Pielgrzymkę na Dolny Śląsk – Wrocław i okolice. Koszt 650 zł. Szczegóły plan podamy wkrótce.
9. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę religijną:
– „Niedziela” (temat numeru: ‚Duża rodzina, dużo szczęścia’)
– „Gość Niedzielny” (próbuje odpowiedzieć na pytanie jak odmawiać popularną modlitwę o. Dolindo ‚Jezu, Ty się tym zajmij’)
– Biuletyn „Głos Siostry Faustyny” (z refleksją o wypoczynku)
– „Cuda i Łaski Boże” (o św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim)
– Przypominamy, że prenumeratorzy „Różańca” mogą odebrać kolejny numer miesięcznika (jest to numer podwójny)
10. Opiece tegotygodniowych patronów liturgicznych polecamy solenizantów, których jest 98 (najstarsze parafianki liczą sobie 92 i 93 lata) oraz jubilatów, czyli 2 pary, których jedna jest z 52-letnim stażem. Życzymy wszelkiej łaskawości.
11. Trwa okres wakacji i urlopów. Wszystkim korzystającym z wypoczynku życzymy pięknej pogody oraz bożego spędzenia tego czasu. Pozdrawiamy też wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone