Podlasie

W dniach od 9 do 11 października odbyła się autokarowa pielgrzymka na Podlasie. Nocleg grupa miała w sanktuarium w Świętej Wodzie, gdzie przybyła ok. godz. 21.40. Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy do rodzinnej parafii błog. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli. Tu, przy symbolicznym grobie ks. Jerzego i ks. Stanisława Suchowolca, mogliśmy wysłuchać opowieści miejscowego kapłana. Opowiedział on o samej parafii oraz o obu Kapłanach Męczennikach. Następnie zwiedziliśmy miejscową Izbę Pamięci Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Z Suchowoli wybraliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Opiekunami tego sanktuarium są księża salezjanie i właśnie jeden z nich, zresztą bardzo sympatyczny i radosny, oprowadził nas i opowiedział o tym niezwykłym miejscu.
Kolejnym etapem pielgrzymowania była Sokółka, gdzie w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, uczestniczyliśmy we wspólnej mszy świętej. Była też okazja do krótkiej osobistej modlitwy.
Przed godz. 15.00 odwiedziliśmy tutejszą cerkiew, w której miejscowy duchowny opowiedział o istotnych cechach oraz tradycji wiary prawosławnej.
Stąd wyruszyliśmy do Kruszynian, gdzie spożyliśmy tatarski posiłek oraz odwiedziliśmy meczet i cmentarz polskich tatarów. Poznaliśmy też historię, tradycję i doktrynę religii islamskiej.
Do Świętej Wody powróciliśmy ok. godz. 19.00 i po kolacji zgromadziliśmy się wspólne patriotyczne śpiewanie.
Drugiego dnia odwiedziliśmy słynne Muzeum Ikon w Supraślu oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Także w Białymstoku gościliśmy u sióstr Jezusa Miłosiernego na Godzinie Miłosierdzia i tu zwiedziliśmy mieszkanie błog. ks. Michała Sopoćki.
Do domu powróciliśmy przed północą. Opiekunem grupy był ks. Proboszcz.

Copyright © 2015 Przystań Miłosierdzia. Wszystkie prawa zastrzeżone