Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu
  1. Piątą Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku.
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po zakończeniu porannej mszy św. do godz. 17.30.
  4. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00. Możliwość podjęcia duchowej adopcji na Mszy wieczornej. W ostatnią środę miesiąca Msza św. wspólna za zmarłych o godz. 8.30, których zaczynamy wypominać od godz. 8.00.
  5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano ok. godz. 9.00. (Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 16.30 i 17.30). Po zakończeniu wieczornej Mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.
  6. Wielki Post to także czas, kiedy liczniej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszym kościele spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. Informujemy, że spowiedź dekanalna przed świętami będzie u nas w poniedziałek 30 marca rano od 8.00 – 9.00 po południu od 16.00 – 18.00.
  7. Do skarbonki, która znajduje się na stoliku pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  8. W kościele został wystawiony kosz na artykuły żywnościowe oraz środki czystości – aby wspomóc potrzebujących przed świętami.
  9. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia palemek wykonanych przez naszą dziecięcą scholkę muzyczną. Dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie tego duszpasterstwa.
  10. Wychodząc z kościoła, zapraszamy na kiermasz wielkanocny, organizowany przez podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Do nabycia oryginalne stroiki i świąteczną dekoracja. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na rehabilitację i letni wypoczynek podopiecznych
  11. Dziękujemy osobom za posprzątanie w tygodniu świątyni oraz wykonane prace porządkowe.
  12. Dla wszystkich miłej, rodzinnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia.

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

Udostępnij post na: