10 stycznia 2021
Zaczynając od końca pytania. Myślę, że ludzie w żadnym miejscu na tej ziemi nie byli godni przyjścia do niej Syna Bożego; ale przyszedł. „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego
08 stycznia 2021
Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to pytanie, bo to oznacza, że Autor wykazuje wielką wrażliwość na Eucharystię. Prawdopodobnie wielu uczestników mszy świętych albo nigdy nie zwróciło uwagi na
08 stycznia 2021
Ksiądz dopytywał czy kilka, kilkanaście czy może więcej. Ja odpowiedziałam, że kilka, ale wiedziałam, że zdarzyło się to więcej niż kilka razy - odpowiedziałam w ten sposób pod wpływem stresu.

Przepraszam, zacznę od historyjki, ponoć prawdziwa. W pewnej parafii było sporo księży. I przy posiłku, jak to bywa przy rozmowie, jeden przez drugiego zgłaszali różne pomysły na akcje duszpasterskie. Każdy bardziej twórczy od pozostałych. Ale na pomysłach się kończyło, bo nie było komu ich realizować. Więc proboszcz wprowadził zasadę: kto zgłasza pomysł, jest za niego odpowiedzialny. Natychmiast ilość pomysłów zmniejszyła się. Cóż takie życie. :-)

 

Więc kiedy czytam o nocnych czuwaniach, zacznę od tej części pytania „modlitwa nocą ma szczególną moc”, zapytam kto będzie za to odpowiedzialny. Nie jest to takie proste. Noc jest od spania, a dzień od pracy.

 

Mamy w liturgicznym roku czas, kiedy Kościół czuwa i dzieję się to w nocy: Pasterka o północy w Boże Narodzenie, Wigilia Paschalna Zmartwychwstania czy Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

 

Co do mocy modlitwy okupionej ofiarą w miarę moich możliwości nie mam wątpliwości. Poniżej link do strony, gdzie w parafiach jest wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, tzn. bez przerwy ktoś 1 lud 2 osoby trwają na modlitwie przed Panem.

 

http://adoremus.pl/index.php?page=koscioly-parafialne-z-wieczysta-adoracja

 

Policzyłem, że w tygodniu mamy 7 x 24 h = 168 godzin. Dobrze żeby na każdej godzinie były dwie osoby to daje = 333 osób. Jeśli 333 osoby znajdą się, z których każda 1 godzinę w tygodniu jest wstanie poświęcić na Adoracje, może być Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jakie to proste. Ja jedną biorę :-) w środku nocy.

 

Co do modlitwy w geście leżenia krzyżem, to znamy w historii kościoła taką postawę. Jest ona bardzo wymowna i wielu pomaga w modlitwie. Nie jest to postawa liturgiczna dla osób świeckich ale w mojej prywatnej modlitwie dopuszczalna. Jeśli tak czuje to nie ma zakazu poza liturgią tak się modlić.

 

https://youtu.be/XkrnsTTg1xA

 

Czekamy na kolejne pytania

 

Pozdrawiam,

ks. Karol

Co ksiądz myśli o modlitwie uniżenia-leżenia krzyżem? Czytałam także, że modlitwa nocą ma szczególną moc. Czy jest możliwość w naszej parafii modlić się przed Najświętszym Sakramentem właśnie tą modlitwą nocą?

Modlitwa krzyżem, adoracja Najświętszego Sakramentu.

08 maja 2020

Zapytaj o wiarę

Przystań

Miłosierdzia

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia