Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021
 1. Dziś przypada nasza kolekta inwestycyjna. Za złożone ofiary dziękujemy.
 2. Także dziś o godz. 15.00 kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej.
 4. Począwszy od najbliższego czwartku, a korzystając z tego, że jest rok eucharystyczny, co tydzień od godz. 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i będzie okazja do adoracji w zupełnej ciszy (bez żadnych wspólnych wypowiadanych głośno modlitw). W niezmienionej formie, a więc z modlitwą różańcową, pozostaje tzw. Godzina Święta w pierwsze czwartki miesiąca.
 5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 6. Drogi Krzyżowe odprawiamy:
  • dla dzieci o godz. 16.30
  • dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
 8. W zakrystii można jeszcze nabyć wielkanocne paschaliki w cenie 10 złotych.
 9. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka.
 10. Natomiast do skarbonki, która znajduje się na stoliku z prasą można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Zwrócono się do naszej parafii z prośbą o pomoc charytatywną, dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie się Charytatywny Kiermasz Ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na ratowanie 22 miesięcznej Laury Paczuła. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA, i musi zebrać 9 mln zł na TERAPIĘ GENOWĄ. Mamy już 7 mln – w 5 miesięcy, ale czas nas goni – Laura nie może przekroczyć wagi granicznej – tj. 13,5 kg. Po każdej Mszy Świętej będzie można kupić ciasto za dowolną kwotę. Podczas Kiermaszu będzie można zakupić również piękną bajkę terapeutyczną pt. „Laura, leć!” - napisaną przez ciocię Laury - Alicję Paczuła. Dochód ze sprzedaży w całości zasila konto Laury (koszt książki 50 zł). Podczas zbiórki przyjmujemy również każdą ilość plastikowych nakrętek, starych telefonów, tabletów, laptopów i baterii.
 12. Proszono nas też, aby poinformować, że w poniedziałek o godz. 17.00 i 18.00 w świetlicy OSP Połczyno odbędą się spotkania nt. odnawialnych źródeł energii. Wstęp wolny.
 13. Jak zwykle serdeczne życzenia kierujemy do solenizantów tego tygodnia, których jest 92 (dwie najstarsze parafianki liczą sobie 90 i 98 lat) oraz jubilatów czyli 4 pary (najdłuższy staż to dwie pary ze stażem 24-letnim). Gratulujemy. Wszystkim życzymy udanej i Bożej niedzieli.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia