Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021
 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.
 2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 8.30 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na zakony borykające się z kłopotami materialnymi.
 3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
 4. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy czwartek - Godzina Święta o godz. 17.00 (jest to też czas do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania)
  • pierwszy piątek (okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 17.15)
  • pierwsza sobota (nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem wieczornym rozpocznie się o godz. 20.15)
 6. Podajemy intencję modlitewną na luty: Módlmy się w intencji kobiet - ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.
 7. W przyszłą niedzielę przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana.
 8. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka.
 9. Serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia kierujemy na ręce tegotygodniowych solenizantów, których jest 103 (dwie najstarsze parafianki liczą sobie 86 lat)

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia