Przystań

Miłosierdzia

23 kwietnia 2023

Domowy Kościół

Co to jest Domowy Kościół?

To ruch świeckich dla małżeństw, inspirowany duchowością ks. Franciszka Blachnickiego. Stanowi gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie.


Po co jest Domowy Kościół?

Domowy Kościół to zaproszenie do rozwoju małżeństwa. Ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska, jak można i trzeba ją przeżywać, jak pokonywać codzienne trudności i pokusy, by żyjąc w małżeństwie osiągnąć świętość.


Jaki jest cel Domowego Kościoła?

Dążenie do życia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem; budowanie prawdziwej jedności małżeńskiej, wychowanie dzieci w duchu chrześcijańskim.


Kręgi

W Domowym Kościele małżeństwa łączą się w grupy nazywane kręgami (w skład kręgu wchodzi 4 -7 małżeństw) spotykających się raz na miesiąc, by modlić się, dzielić się ze sobą doświadczeniami wiary i pomagać wzajemnie we wszystkich problemach małżeńskich i rodzinnych.


W naszej parafii

Obecnie istnieją trzy kręgi – modlimy się o kolejne.
Spotkania formacyjno - modlitewne oraz rekolekcje, w których uczestniczą rodziny pomagają im tak żyć, aby być bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem. To zaś stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Kilka rodzin w parafii znalazło w tym ruchu miejsce dla siebie, aktywnie uczestnicząc też w życiu naszej wspólnoty.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://gdansk.oaza.pl 

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia