Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

03 września 2023
 1. Dzisiaj w Swarzewie przypadają główne uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszyła o godz. 8.00, powrót ok. 14.30.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w podjęcie poczęstunkiem pielgrzymów tu przy parafii w Pucku a także w Sławutowie. Tradycyjnie od lat dziękujemy piekarni za przekazanie bułek i chleba, rolnikom za ofiarowane warzywa do zupy. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.
 3. W poniedziałek o godz. 8.30 i 18.00 przypada comiesięczna msza św. z wotywy o Duchu Św. Natomiast we wtorek będziemy uciekać się do orędownictwa św. Michała Archanioła.
 4. W Sanktuarium w Swarzewie, wtorek to dzień modlitw ludzi chorych i starszych. Msza św. z obrzędem namaszczenia chorych o godz. 10.00.
 5. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 6. Pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 17.30 odmówimy różaniec modląc się o łaskę nowych, świętych powołań do służby w Kościele i za powołanych.
 7. W piątek 8 września z racji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Siewnej) o godz. 8.30 i 18.00. pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.
 8. Informacje na temat duszpasterstw, spotkań dla dzieci pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania, zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 9. Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek po wieczornej mszy św. w salce.
 10. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana.
 11. Wyrażamy naszą wdzięczność dla osób sprzątających świątynię, dbających o kwiaty, wszelkie prace wokół kościoła a także krzyżu przy ul. Żarnowieckiej. Bóg zapłać.
 12. Po wakacjach wracają stałe godziny funkcjonowania biura parafialnego; Wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.15 do 10.00.
 13. Pod chórem do nabycia prasa katolicka.
 14. W tygodniu odbył się pogrzeb:+Kazimierza Haase l. 84 zam. w Pucku i + Haliny Chmara l. 77 zam. w Sławutówku. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 15. Na ten nowy tydzień, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki Św. Faustyny. Szczęść Boże.

 

Ks. prob. Mariusz Kunicki

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia