© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski – pod hasłem Blask Prawdy - tradycyjnie będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.  Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. W naszym kościele gromadzimy się na nim codziennie o godz. 8.00 i 17.30. Maryja w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw - korzystajmy z tego daru Bożej Opatrzności.
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po mszach świętych.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.
 6. W liturgii Kościoła w tygodniu obchodzimy: We wtorek święto, św. Łukasza Ewangelisty. Naszą szczególną modlitwą otoczymy pracowników służby zdrowia z okazji święta ich patrona. W środę – Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. W czwartek św. Jana Kantego, prezbitera a w sobotę 2 października św. Jana Pawła II, papieża.
 7. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki jednorazowe, roczne i listopadowe msze św. wspólne za zmarłych. Ofiary z wypominek przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu dachu kościoła.
 8. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna z tej okazji będziemy mogli wesprzeć Dzieła Misyjne Kościoła swoją ofiarą, którą będzie można złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.
 9. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 12.462 zł. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary, dzięki którym regulujemy należności za dach świątyni. Natomiast w listopadzie planujemy założyć system alarmowy w kościele.
 10. Wyrażamy wdzięczność za troskę o czystość w naszej świątyni i ułożone kwiaty.
 11.  Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne wyłącznie w sobotę 22 października. Sprawy bieżące możemy zgłaszać u kapłana bezpośrednio po mszy świętej.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem. W tym jubileuszowe wydanie czasopisma biblijnego Galilea w cenie 15 zł. oraz nasz Głos Siostry Faustyny.
 13. Na rozpoczynający się tydzień niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.
16 października 2022

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

Przystań

Miłosierdzia