Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Pierwsza Niedziela zwykła

21 sierpnia 2022
 1. Jutro o godz. 18.00 ks. Karol odprawi mszę św. dziękczynną za łaskę posługi w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i już z dziś życzymy błogosławieństwa Bożego na dalszej kapłańskiej drodze.
 2. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 10.985 zł. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, przeznaczamy je na regulowanie należności za remont dachu kościoła.
 3. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • W środę święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  • W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 8.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W czasie mszy świętych odnowimy Śluby Jasnogórskie. Na wspólny różaniec zapraszamy o godz. 19.30.
  • W sobotę wspomnienie świętej Moniki.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 nastąpi błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów zerówek i klas pierwszych.
 5. Odpust Swarzewski ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w tym roku rozpocznie się od 3 września – szczegóły na plakatach w gablotach a także na stronie internetowej naszej parafii. Za tydzień podamy informacje odnośnie pieszej pielgrzymki do Swarzewa i przyjęciu pielgrzymów przez naszą parafię tak jak to było w ubiegłych latach.
 6. Dziękujemy za troskę o czystość w naszej świątyni. Niech Pan Bóg wynagrodzi zaangażowanie, dobroć i serce.
 7. W niedzielę 28 sierpnia od godz. 12.30. Wójt gminy i Przewodniczący Rady Gminy Puck zapraszają na Kaszubskie Dożynki. Korowód i Msza św. dożynkowa, rozpoczną ceremoniał Święta Plonów. Uroczystości odbędą się w Sławutowie.
 8. Pod chórem do nabycia najnowsza praca katolicka.
 9. Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień. Szczęść Boże.

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia