Przystań

Miłosierdzia

Dwunasta Niedziela zwykła

19 czerwca 2022
 1. Dziękujemy za obecność, świadectwo i wygłoszone Słowo Boże misjonarzowi ks. Wiesławowi Mielewczykowi. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszki, będziemy mgli wesprzeć dzieła misyjne Kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ (w niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 w tygodniu po porannej i wieczornej eucharystii). W ramach tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” procesja wokół kościoła po wieczornej mszy św.
 3. Kierujemy szczere podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wykonanych pięknych ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom biorącym udział w procesji, rodzicom, pocztom sztandarowym, feretronom, straży pożarnej, służbie liturgicznej ołtarza z szafarzami, naszemu chórowi parafialnemu z panem organistą. Bóg zapłać.
 4. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 9.107 zł. Rodzice tegorocznych dzieci komunijnych przekazali datek na dach kościoła oraz  dodatkowo trzy inne osoby z parafii. Wszystkim wyrażamy ogromną wdzięczność. Realizacja pierwszej części remontu dachu kościoła cały czas trwa i potrwa jeszcze ok 2 tyg. Przewidziane dalsze prace to: uszczelnienie wieńca na samej górze dachu są tam duże dziury, którymi dostaje się woda do świątyni. Zostały jeszcze prace do wykonania na kruchcie (czyli wejściu do kościoła), dachu nad prezbiterium i dodatkowo naprawa ściany czołowej świątyni. Do tej pory parafia za wykonane prace uregulowała kwotę 100 tys. zł z zakładanych wcześniej ok. 300 tys.     
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek 23 czerwca uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – msza św. odpustowa w Sławutowie o godz. 16.00. Tego dnia przypada Dzień Ojca – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W piątek 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 
 9. W piątek 24 czerwca przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na mszę św. dziękczynną o godz. 18.00.
 10. W sobotę 25 czerwca, w liturgii wspomnienie Niepolanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W naszej archidiecezji odbędą się święcenia diakonatu – polecamy w modlitwie kandydatów Bogu i Niepokalanej. 
 11. Również tego dnia odbędzie się tradycyjna Morska Pielgrzymka Rybacka – uroczysta msza św. odpustowa o godz. 12.30 – na ołtarzu polowym przy Puckiej Farze. 
 12. Nasza  parafia w dniu 27 czerwca (poniedziałek) organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych w Gietrzwałdzie i Świętej Lipki – zapisy do środy 22 czerwca u ks. Mariusza. Koszt 130 zł (w tym przejazd autokarem, ubezpieczenie i obiad).
 13. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. rektora Krzysztofa Szerszenia i ojca duchownego ks. Jana Uchwata z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Kolekta ze wszystkich mszy przeznaczona jest na funkcjonowanie seminarium.
 14. Podziękowania dla wszystkich sprzątających naszą świątynię i wykonane prace porządkowe jeszcze przed Bożym Ciałem. 
 15. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka.
 16. Zmarła nasza parafianka + Regina Kwidzińska lat 87 zam. w Połczynie. Jej pogrzeb w najbliższy wtorek 21 czerwca o 9.30 różaniec, 10.00 msza św.  Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 17. Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił na ten nowy tydzień dla całej Wspólnoty i przybyłych gości. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia