Przystań

Miłosierdzia

Dwunasta Niedziela Zwykła

23 czerwca 2024
 1. Dziękujemy za obecność, modlitwę i głoszone Słowo Boże przedstawicielowi Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie: Ks. dr Krzysztofowi Kinowskiemu. Ofiary na kolektę w całości przeznaczone są na funkcjonowanie seminarium.
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy. Nabożeństwo po porannej i wieczornej Mszy św.
 3. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Polecamy Bogu naszych żyjących i zmarłych  ojców, dziękują im za dar życia oraz okazaną miłość i wyświadczone wobec nas dobro.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do godz. 17.30.
 5. W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – Msza św. odpustowa w Sławutowie o godz. 16.30.
 6. W środę nowenna do św. Józefa. O godz. 8.30 Msza św. wspólna za zmarłych.
 7. W sobotę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów oraz Księdza Biskupa Piotra Przyborka z racji jego imienin. Kolekta przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 8. Również tego dnia odbędzie się tradycyjna Morska Pielgrzymka Rybacka – uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 12.30 – na ołtarzu polowym przy Puckiej Farze.
 9. Za tydzień swoją ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć misie gdzie posługuje nasz ks. Karol.
 10. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) będzie czynne: w środę od godz. 15.30 do 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.15 -10.00. Sprawy pilne zgłaszamy na tel. dyżurny.
 11. Podziękowania dla dbających o czystość naszej świątyni i wykonane prace porządkowe wokół niej.
 12. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka.
 13. Rozpoczął się czas wakacyjny, dobrego bezpiecznego urlopu i podróży, nabrania sił, mocy ducha. Dla wszystkich zdrowia i Bożego błogosławieństwa na ten nowy tydzień.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia