© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

 1. Przypominamy, że na mszach świętych może maksymalnie uczestniczyć 50 osób i jednocześnie zachęcamy do skorzystania z dyspensy Księdza Arcybiskupa oraz uczestnictwa w mszy św. przez media i do przyjmowania Komunii duchowej.

 2. Na naszej stronie internetowej transmitujemy każdą sprawowaną mszę św. Przy okazji bardzo dziękujemy za odnowienie tej strony i liczymy na to, że nie będzie żadnych utrudnień przy wspólnej modlitwie.

 3. Dzisiejsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dostępne będą przed godz. 15.00 jako plik audio na stronie internetowej w zakładce 'Gorzkie Żale'.

 4. W dalszym ciągu w internetowej relacji na żywo proponujemy modlitwę różańcową z kapłanami codziennie o godz. 20.30.

 5. Natomiast w piątek o godz. 17.00 relacjonowana będzie Droga Krzyżowa.

 6. Kościół otwarty jest przez cały dzień i zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w tym trudnym czasie.

 7. Zachęcamy też do modlitwy rodzinnej w duchu słów Jezusa Chrystusa: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).

 8. Przypominamy, że do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r., można skorzystać z Komunii Świętej wielkanocnej.

 9. Sprawy biurowe, jeśli tego nie wymaga kontakt osobisty, prosimy załatwiać drogą telefoniczną czy mailową. Dane kontaktowe na stronie parafialnej.

 10. Jeśli chodzi o prasy katolicką, to m.in. Gość Niedzielny oferuje darmowe e-wydanie.

 11. Na stronie internetowej jest zamieszczona informacja o odpustach przekazanych przez Stolicę Apostolską dla wiernych dotkniętych pandemią koronawirusa.

 12. Chcemy tez poinformować, że wkrótce dostępna będzie specjalna aplikacja naszej parafii na telefony komórkowe z powiadamianiem smsowym.

 13. Jak zwykle na początku kolejnego tygodnia serdeczne życzenia kierujemy na ręce solenizantów, których jest 81 (najstarsi parafianie obchodzą 82 i 84 urodziny) oraz jubilatów czyli 2 pary z 15-letnim stażem. Wszystkim gratulujemy i życzymy wszelkiego dobra.

 

22 marca 2020

IV Niedziela Wielkiego Postu

Przystań

Miłosierdzia