Przystań

Miłosierdzia

Koronawirus informacje z życia Kościoła

26 marca 2020

W związku z nadzwyczajną sytuacją w jakiej się obecnie znajdujemy postanowiliśmy publikować bezpośrednio na stronie internetowej parafii pod adresem:

 

www.przystanmilosierdzia.pl/covid-19

 

informacje na temat funkcjonowania Kościoła w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Pod powyższym adresem można znaleść aktualne informacje na temat zasad działania parafii, ograniczeń w uczestnictwie w mszach świętych i nabożeństwach. Można również zapoznać się z tematyką przyjmowania komunii duchowej, zaleceniach dla uczestniczących w mszach świętych poprzez media elektroniczne, a także uzyskania przebaczenia grzechów ciężkich w sytuacji nadzwyczajnej poza spowiedzią, czyli akcie żalu doskonałego. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco pojawiających się informacji.

 

Czas, w którym jesteśmy daleko od siebie jest tym,

który może zjednoczyć nas w modlitwie. 

 

"Módlmy się  do Boga w naszych domach i wspólnotach słowami tej modlitwy, w trudnym czasie pandemii" - apeluje krajowy dyrektor Apostolstwa Modlitwy ks. Stanisław Groń SJ. Na stronie Apostolstwa opublikowano polskie tłumaczenie modlitwy przygotowanej przez Kerry Weber, zastępczynię redaktora naczelnego jezuickiego "America Magazine":

 

Jezu Chryste, przemierzałeś miasta i wsie „lecząc wszystkie choroby i wszystkie słabości”. Na twój rozkaz chorzy odzyskiwali zdrowie. Przyjdź nam teraz z pomocą pośród rozprzestrzeniającego się w świecie koronawirusa, abyśmy mogli doświadczyć twojej uzdrawiającej miłości.

 

Ulecz tych, którzy są chorzy z powodu tego wirusa. Niech odzyskają siłę i zdrowie dzięki dobrej opiece medycznej.

 

Ulecz nas z lęku, który uniemożliwia współpracę z innymi ludźmi i sprawia, że sąsiedzi nie pomagają sobie nawzajem.

 

Uzdrów nas z naszej dumy, mogącej prowadzić do bagatelizowania choroby, której skutki nie znają granic.

 

Jezu Chryste, uzdrowicielu wszystkich, bądź przy nas w czasach niepewności i smutku.

 

Bądź z tymi, którzy zmarli z powodu wirusa. Niech odpoczywają z Tobą w twoim wiecznym pokoju.

 

Bądź z rodzinami chorych i zmarłych, gdy martwią się i rozpaczają. Strzeż ich przed chorobą i przed rozpaczą. Niech doświadczą twojego pokoju!

 

Bądź z lekarzami, pielęgniarkami, całym personelem medycznym i z tymi, którzy prowadzą badania nad znalezieniem lekarstwa. Wspieraj wszystkich, którzy otaczają opieką poszkodowanych i narażają swoje życie. Napełnij ich twoim pokojem i chroń ich.

 

Bądź z przywódcami wszystkich narodów. Obdarz ich dalekowzrocznością w działaniu, by z miłością i prawdziwą troską zabiegali o dobro ludzi, którym mają służyć. Daj im mądrość do inwestowania w długoterminowe rozwiązania, które pomogą nam przygotować się na przyszłe epidemie lub zapobiec im. Niech wspólnie pracując, osiągną cel i doświadczą twojego pokoju.

 

Jezu Chryste, pozostań z nami, gdziekolwiek jesteśmy, w domu czy za granicą, pośród wielu cierpiących czy tylko w gronie najbliższych. Nie opuszczaj nas, gdy walczymy o życie i gdy opłakujemy jego utratę. Pomóż nam wytrwać i być zawsze gotowymi, a nasz niepokój zastąp swoim pokojem.

 

Jezu Chryste, uzdrów nas!

 

14 lipca 2024
Przypominamy, że biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest czynne w każdą środę od godziny 15:30
30 czerwca 2024
W dniach 22-29 czerwca 22 dzieci z naszej parafii uczestniczyło w wakacyjnym wyjeździe do Białki
11 maja 2024
Za trzy tygodnie planuje urlop w Polsce, a także prace animacji misyjnej w niedziele w

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia