© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

02 maja 2021
Dziś przypada Narodowe Święto Flagi, które uczy nas szacunku do Ojczyzny i dla symboli narodowych. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Polski. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski.
25 kwietnia 2021
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa –
18 kwietnia 2021
Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dziś, kto z szacunkiem
  1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dziś, kto z szacunkiem będzie czytać przez pół godziny Słowo Boże, pod zwykłymi warunkami może zyskać odpust zupełny. To też okazja, by w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytywać się z ochotą i rozważać słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej diecezji.
  5. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Formela z Celbowa.
  7. Na stoliku i na stojaku pod chórem wyłożona jest najnowsza prasa katolicka.
  8. Przy drzwiach kościoła odbywa się dziś zapowiadana zbiórka na rzecz pogorzelców.
  9. W rozpoczynającym się tygodniu niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów, których jest 97 (najstarszy liczy sobie 94 lata) i jubilatów, czyli 36 parom (najdłuższy staż to 3 pary 45-letnie). Wszystkim życzymy wszelkiego dobra i Bożej niedzieli.
18 kwietnia 2021

Niedziela Biblijna

Przystań

Miłosierdzia