Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Biblijna

23 kwietnia 2023
 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech będzie to dla nas kolejna zachęta by żywo karmić się Słowem Bożym i według niego żyć.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po wieczornej Mszy Św.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Katecheza dla dzieci I komunijnych w środę o16.30.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.
 6. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą możemy wesprzeć hospicja w ramach akcji Pola Nadziei na pomorzu.
 7. Za tydzień odbędzie się zbiórka na dziesięcioletniego Cypriana, który choruje na dysplazję korową i padaczkę lekoodporną.
 8. Siostra Kamila z Zakonu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi z Etiopii zwróciła się z prośbą o pomoc w przekazaniu różańców, które potrzebne są dla osób z parafii, gdzie siostra posługuje. Są tam 24 kaplice, do których przychodzi po około 100 osób, czyli potrzeba ok. 2400 różańców. Ludzie z tej części Etiopii są bardzo ubodzy. Do wszystkich osób, które mają w domu, w szufladach lub innych miejscach, nieużywane różańce (dobre, niezniszczone), aby ofiarowały różaniec i pomodliły się za osobę, która otrzyma ten różaniec w Etiopii. Osoba, która otrzyma różaniec w Etiopii, pomodli się za osobę, która przekazała ten różaniec w Polsce. W ten sposób nastąpi wymiana łask i modlitwy różańcowej, a różańce staną się żywymi różańcami. Modlitwa z Polski dotrze do Etiopii, a stamtąd wróci do Polski. Zarówno Etiopia jak i Polska bardzo potrzebują modlitwy. Prośba by różańce były zapakowane w małe woreczki lub etui na różańce z dołączonym imieniem osoby, która przekazuje różaniec. Koszyk na różańce znajduje się na stoliku pod chórem.
 9. Kierujemy szczere podziękowania za posprzątanie świątyni, porządki związane z rozebraniem Ciemnicy i Grobu Pańskiego a także prace wokół kościoła.
 10. Zachęcamy do nabycia aktualnej prasy katolickiej.
 11. Parafia św. Jakuba i św. Mikołaja w Mechowie, organizuje pielgrzymkę na Maltę śladami św. Pawła Apostoła w dniach 15-22 października 2023 – szczegóły na plakatach w gablotach.
 12. Na ten nowy tydzień niech Bóg błogosławi, Daje siły, zdrowie i pokój w sercu. Szczęść Boże.

 

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia