Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Dobrego Pasterza

30 kwietnia 2023
 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Niech ta szczególna intencja będzie wyrazem naszej pamięci modlitewnej w tym tygodniu.
 2. Jutro rozpoczniemy miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej Mszy Św. Zachęcamy też do tradycyjnych, wspólnotowych nabożeństw przy kapliczkach, które znajdują się na terenie naszej parafii.
 3. Podajemy intencję papieską na miesiąc maj: Módlmy się, by ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
 4. W środę, 3 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Św. według porządku niedzielnego. Wspominając kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 5. W czwartek 4 maja w liturgii przypada wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Msza św. w Połczynie przy kapliczce o godz. 17.00.
 6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • I czwartek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 17.30 wspólny różaniec z intencją o dar powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej wspólnoty oraz za powołanych.
  • I piątek, spowiedź rano od godz. 8.00 popołudniu od godz. 17.00. W Sławutowie od 15.30.
  • I sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z różańcem o godz. 8.00.
 7. Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.30 do 14.00.
 8. W sobotę 6 maja zapraszamy na kolejne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie na duszy i ciele. Od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, następnie eucharystia o godz. 18.00. Po jej zakończeniu dalsza część nabożeństwa do godz. ok 19.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu 10 letniego Cypriana Gaweł - podopiecznego Fundacji siępomaga.
 10. Ponawiamy prośbę siostry Kamili z zakonu sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi z Etiopii o pomoc w przekazaniu różańców, które potrzebne są dla osób z parafii, gdzie siostra posługuje. Prośba by różańce były zapakowane w małe woreczki lub etui na różańce z dołączonym imieniem osoby, która przekazuje różaniec. Koszyk na różańce znajduje się na stoliku pod chórem – a za przekazane bardzo dziękujemy.
 11. Zarząd Powiatowy OSP Puck zaprasza strażaków, ich rodziny oraz sympatyków pożarnictwa na Pielgrzymkę do Swarzewa w niedzielę 14 maja 2023 roku o godz. 13.00. Rozpocznie ją Eucharystia odprawiona w intencji strażaków naszego powiatu. Drugą inicjatywą jest udział w VIII Ogólnopolskiej Strażaków na Jasna Górę. Bliższe informacja na plakatach w gablotach.
 12. Podziękowania dla Osób, które w tym tygodniu zadbały o czystość w naszej świątyni.
 13. Zachęcamy do nabycia aktualnej prasy katolickiej, która znajduje się pod chórem.
 14. W tygodniu odbył się pogrzeb + Tadeusza Tomków lat 80 zam. w Celbowie. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 15. Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich, dobrej, bezpiecznej majówki a dla maturzystów Darów Ducha Świętego na czas matur. Szczęść Boże.

 

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia