Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

19 kwietnia 2020
 1. W dniu dzisiejszym cały Kościół obchodzi Święta Miłosierdzia Bożego. Najważniejszą łaską związaną ze Świętem jest wielka obietnica całkowitego odpuszczenia win i kar skierowana do wszystkich, którzy w Święto Miłosierdzia przystąpią do spowiedzi i Komunii świętej. Aby otrzymać łaskę odpustu Spowiedź świętą można było odprawić przed Świętem Miłosierdzia. Natomiast Komunia św. winna być przyjęta godnie w samo Święto Miłosierdzia Bożego. Oczywiście winna wypływać z istoty Nabożeństwa, czyli być przyjęta w postawie ufności w Boże Miłosierdzie. W dzisiejszych okolicznościach pozostaje wierzyć, że Komunia duchowa okaże się wystarczająca.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 3. Jeśli chodzi o transmisje internetowe, to:
  1. dziś zapraszamy na:
   1. msze św. w normalnym porządku niedzielnym
   2. o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę połączoną z Psalmem 91 o Bożej opiece
   3. o godz. 20.30 różaniec z modlitwą przed spoczynkiem
  2. w tygodniu:
   1. msza św. o godz. 8.30 i 18.00
   2. o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę połączoną z Psalmem 91 o Bożej opiece
   3. o godz. 20.30 różaniec z modlitwą przed spoczynkiem
 4. Od jutra wchodzą nowe przepisy związane z uczestniczeniem w liturgii. Jak zapewne wiemy w kościele może być 1 osoba na 15 m2 czyli w naszej świątyni to 40 osób.
 5. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 6. Natomiast, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
 7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców.
 8. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom, których w tym tygodniu jest 99 (najstarszy parafianin obchodzi 93 i jest czworo ponad 80-latków) i jubilatom, to 37 par (najdłuższy staż - trzy pary 44-letnie). Wszystkim życzymy wszelkiej łaskawości.

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia