Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022
 1. Przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można uzyskać odpust zupełny. Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga, otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić. O godz.15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki połączoną z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
 3. Katecheza dla dzieci komunijnych po mszy św. o godz. 11.30.
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej Archidiecezji Gdańskiej. Główne uroczystości w naszej Archidiecezji odbędą się 15 maja.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do św. Józefa. O godz. 8.30 msza św, wspólna zamarłych.
 6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania oraz rodzicami w środę 27 kwietnia o godz. 19.00 w kościele (najpierw sprawy organizacyjne, następnie katecheza dla kandydatów do bierzmowania).
 7. Jak co tydzień w czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W przyszłą niedzielę o godz.10.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów na mszę św. wypraszającą Dary Ducha Świętego na czas egzaminów i dalszych życiowych wyborów.
 9. Kierujemy podziękowania za cotygodniowe posprzątanie naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi swoją łaską.
 10. Za tydzień rozpoczniemy miesiąc Maryjny. Nabożeństwo majowe w niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 w tygodniu po porannej oraz wieczornej eucharystii.
 11. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 12. W tygodniu odbył się pogrzeb + Michała Dominik lat 72 zam. w Pucku oraz + Agnieszki Potrykus lat 98 zam. w Połczynie. W piątek po ciężkiej chorobie zmarł + ks. Kazimierz Synak - proboszcz z parafii w Leśniewie. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 13. Błogosławionego Dnia Pańskiego, zdrowia, pogody ducha dla parafian i przybyłych gości.

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia