Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Palmowa, 
Męki Pańskiej

02 kwietnia 2023
 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, na każdej Mszy Św. święcimy palmy.
 2. O godz. 15:00 Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.
 3. Do Wielkiej Środy włącznie, pół godz. przed każdą Mszą Św., będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dekanalna w naszej parafii odbędzie się we wtorek 4 kwietnia rano od godz. 8.00 do 9.00 popołudniu od 15.00 do 18.00 z przerwą od godz. 16.30 do 17.00.
 4. W środę nowenna do św. Józefa. o godz. 8.30 i 18.00.
 5. Dziękuję naszej dziecięcej scholi za wykonanie palemek – dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie duszpasterstwa.
 6. Program uroczystości ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO dostępny jest na naszej stronie internetowej pod adresem: Wielki Tydzień - jak również został umieszczony w naszym Głosie Siostry Faustyny i gablotach przy kościele.
 7. Na stoliku pod chórem można zapisywać się na czuwanie (w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę) wybierając sobie godzinę adoracji.
 8. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę; kaplica w Sławutowie godz. 9.00, kościół parafialny w Pucku:10.00, 11.00. 12.00 i 13.00.
 9. Podziękowania dla tych wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni na święta. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.
 10. Do puszki, która znajduje się na stoliku pod chórem, można składać ofiary na kwiaty, które będą służyły do wystroju na Wielkanoc oraz do „Grobu Pańskiego”. Jeszcze do wtorku, można przynosić artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc najbardziej potrzebujących.
 11. Ofiary z puszki na kapliczkę w Połczynie wyniosły 1788 zł. Bóg zapłać.
 12. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy by konieczne i niecierpiące zwłoki sprawy, najlepiej umawiać telefonicznie na konkretny termin.
 13. Do nabycia najnowsza prasa katolicka, natomiast w zakrystii są jeszcze ostatnie paschaliki.
 14. Życzę głębokich przeżyć związanych z najważniejszymi świętami w roku, a także pokoju w sercu i sił na wszystkie świąteczne przygotowania.

 

ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia