Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia 2020
  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. Ponieważ w tym roku nie było Święta Małżeństw, dlatego dziś proponujemy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  2. W środę o godz. 8.30 msza św. wspólna za zmarłych.
  3. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 15.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w tym trudnym mijającym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  4. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  5. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca przed różańcem, o godz. 20.15 konferencja dla czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Przypominamy, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda odbędzie się przez internet. Szczegóły podamy później.
  7. Prasa wyłożona jest na stoliku pod chórem.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Solenizantów jest 75 (najstarsze parafianki obchodzą 90 i 93 urodziny), zaś par małżeńskich 23 (najdłuższy staż to 3x47 i 48 lat). Wszystkim natomiast życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia