© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

17 września 2022
ZAPROSZENIE 2 października 2022 r., zapraszam na MSZĘ ŚW. sprawowaną w kaplicy w lesie piaśnickim
08 września 2022
W najbliższą niedziele 11 września zapraszamy na godzinę 20:00 do naszego kościoła na spotkanie muzyczno-modlitewne.
28 sierpnia 2022
Drodzy Przyjaciele, Mam na imię Małgosia i mam 4 latka. Niedawno zdiagnozowano u mnie białaczkę.

Kaszubska Piesza Pielgrzymka

z Helu na Jasną Górę

 

Udział w Pielgrzymce jest niesamowitą przygodą i bardzo głębokim przeżyciem duchowym. To czas budowania więzi z Bogiem i relacji z innymi ludźmi. Podczas drogi zmierzysz się ze swoimi słabościami i nauczysz się je pokonywać. Odkryjesz w Panu Bogu siły do kroczenia w pielgrzymce swojego życia. Poznacz też fantastycznych ludzi, którzy w radości wiary przeżywają swoją codzienność. Dołącz do nas!

 

Piesza Pielgrzymka Kaszubska wyruszyła po raz pierwszy ze Swarzewa w 1982 roku. Jej pomysłodawcą, inicjatorem i pierwszym duszpasterzem był ś.p. ks. Zygmunt Trella - proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła i św. Mikołaja w Mechowie. Ks. Zygmunt wokół ideii 600 km na 600 lecie obecności ikony Czarnej Madonny na Jasnej Górze zgromadził sporą rzeszę pątników i tak zrodziła się Kaszubska.

 

Piesza Pielgrzymka Kaszubska z Helu na Jasną Górę jest najdłuższą pielgrzymką w Polsce. Przez 19 dni pątnicy pokonują 638 km, przechodząc kolejno przez woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie i śląskie. Grupa wyrusza 25 lipca o 6:00 z Helu, a na Jasną Górę dociera 12 sierpnia po południu. Trasa w większości odcinków biegnie drogami asfaltowymi. Średnio dziennie pokonujemy 35 km, a tempo waha się w granicach 5,5-6 km/h.

 

http://www.kaszubskapielgrzymka.pl/

 

Indywidualne Rekolekcje Ignacjańskie

Fundament, I, II, III, IV Tydzień lub w całości 30-dniowe.

Autorem Ćwiczeń duchowych, bo taka jest oryginalna nazwa rekolekcji ignacjańskich, jest św. Ignacy Loyola (1491-1556), założyciel zakonu Jezuitów. Są one formą rekolekcji w całkowitym milczeniu. Uczą spotkania z Bogiem poprzez rozważanie Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym.
 

Osobom stojącym przed wyborem drogi życia Ćwiczenia Duchowe pomagają w dokonaniu właściwego wyboru. Są pomocne także do reformy życia oraz do pogłębienia i ożywienia doświadczenia wiary. Mogą stać się czasem wyraźnego wzrostu duchowego.

 

„Ćwiczenia Duchowe – pisał sam św. Ignacy – są najlepszą rzeczą, jaką w tym życiu mogę sobie pomyśleć i w oparciu o doświadczenie zrozumieć, aby człowiek mógł i sam osobiście skorzystać i wielu innym przynieść owocną pomoc i korzyść”.

 

Każdy Uczestnik rekolekcji, prowadzony drogą duchowego doświadczenia św. Ignacego Loyoli przez Ćwiczenia Duchowne, ma zapewnione indywidualne kierownictwo duchowe Siostry Zawierzenia. Codziennie otrzymuje odpowiednio dobrane wprowadzenia do medytacji (w formie nagrań) oraz szkice graficzne przybliżające rozważane treści. Wprowadzenia te poszerzone są o analizę źródeł biblijnych, liturgicznych i eklezjalnych.
 
Rekolektant każdego dnia uczestniczy w Eucharystii przeżywanej wspólnie jako centrum dnia, w indywidualnie dobranym czasie odprawia medytacje (rozmyślania). Ma możliwość włączenia się w wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu i wybrane części Liturgii Godzin, w Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może skorzystać z sakramentu pokuty i rozmowy z kapłanem.
 
Zapraszamy osoby świeckie oraz duchowne - kapłanów i osoby konsekrowane.

 

https://www.zawierzanki.pl/rekolekcje.html

 

 

21 czerwca 2021

Pomysły na wakacje

Przystań

Miłosierdzia