Przystań

Miłosierdzia

Święto Chrztu Pańskiego

09 stycznia 2022
 1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia i rozpoczynamy czas zwykły w ciągu roku. W kościele świąteczny wystrój pozostanie do początku lutego, a w liturgii obok pieśni na czas zwykły rozbrzmiewać będą nadal kolędy.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na cele remontowo – gospodarcze. Bóg zapłać.
 3. Rozpoczynamy w tym tygodniu dla naszej wspólnoty Msze Święte kolędowe o godz. 18.00. W 10.01. poniedziałek – Połczyno, 11.01. wtorek – Celbowo i Brudzewo, 12.01. środa – Sławutowo i Sławutówko – Msza będzie sprawowana w kaplicy w Sławutowie, 13.01. czwartek – Połczyno Bis, 14.01. piątek – Puck ulice: Kasztanowa, Jaśminowa, Swarzewska, Topolowa, Głogowa, Żarnowiecka, Działki Puckie,Osiedle Swarzewskie. Prosimy o przyniesienie na te Msze Święte naczynia z wodą, aby można było pobłogosławić ją podczas Mszy Św. Przy wyjściu z kościoła będzie można również zabrać do domu modlitwę błogosławieństwa. Po powrocie do domu głowa rodziny zbiera wszystkich domowników, odczytuje modlitwę błogosławieństwa i kropi wodą święconą domowników oraz mieszkanie. Na zakończenie obrzędu wspólnie zaśpiewajmy kolędę. Parafianie, którzy przy tej okazji chcieliby złożyć tradycyjną ofiarę „kolędową” na rzecz czekającego nas pierwszego etapu remontu dachu naszej świątyni, mogą to uczynić poprzez wrzucenie jej na tacę podczas Mszy Świętej w ich intencji, lub przelać na konto parafialne. Za ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Przypominamy, że w tym tygodniu (od poniedziałku do piątaku) Msza Św. parafialna popołudniu o godz. 17.00. Bardzo prosimy – osoby, które w tym czasie mają zamówione intencje - aby przed Mszą sprawdzić godzinę na naszej stronie internetowej lub na tablicach ogłoszeń..
 5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.00.
 6. Katechezy komunijne wznawiamy od 16 stycznia. Natomiast kandydaci do bierzmowania najbliższe spotkanie będą mieli 20 stycznia (czwartek) o godz. 19.00 w kościele.
 7. Informujemy, że  kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy odbędzie się w sobotę 29 stycznia. Plan spotkania: od godz. 17.15 rozpocznie spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie. Po mszy św. część dalsza wspólnej modlitwy do godz. 19.45.
 8. Od Nowego Roku uległy zmianie godziny i dni funkcjonowania biura parafialnego: rano wtorek, czwartek i sobotę od 9.15 do10.00 popołudniu wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
 9. Dziękujemy za posprzątanie w tygodniu kościoła. Jest 8 grup sprzątających, niektóre grupy są mniej liczne. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy dbającej o czystość w naszej świątyni, wystarczy zgłosić taką chęć w zakrystii.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką: Tygodnik Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz kolejny numer parafialnego „Głosu Siostry Faustyny”.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : + Halinę Konkol l. 58 zam. w Pucku przy ul. Necla, + Bernarda Bullann l. 99 zam. w Pucku przy ul. Sychty, + Jana Rosińskiego l. 71 zam. w Pucku przy ul. Miotka, oraz Aleksandrę Lieske l. 56 zam. w Pucku przy ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia