Przystań

Miłosierdzia

Święto Przemienienia Pańskiego

06 sierpnia 2023
 1. W duchu jedności i wdzięczności Bogu, przeżywamy Dzień Pański. Serdecznie pozdrawiamy przybyłych Gości oraz Parafian.
 2. W środę o godz. 8.30 i 18.00 zapraszamy na nowennę do św. Józefa.
 3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Kolejny Dzień Fatimski przypada w niedzielę 13 sierpnia. Z tej racji rozpocznie się wcześniej niż zawsze. O godz. 17.00 różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Św. o godz. 18.00. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.
 5. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • środa – świętej Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy, męczennicy patronki Europy.
  • czwartek – świętego Wawrzyńca – diakona i męczennika
  • piątek – świętej Klary – dziewicy
  • sobota – świętego Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera, męczennika.
 6. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana, którą całkowicie przeznaczamy na spłatę należności za ogrodzenie posesji kościoła.
 7. Nasze szczere podziękowania kierujemy do dbających o czystość w świątyni, wystrój kwiatów, wszelkie oznaki troski oraz życzliwości. Bóg zapłać.
 8. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w sobotę 12 sierpnia od godz. 9.15 do 10.30.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy Tygodnik katolicki Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz nasz biuletyn Głos Siostry Faustyny.
 10. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławionego tygodnia. Otaczamy naszą modlitwą rolników na czas trudu żniw. Wszystkim Szczęść Boże.

 

 

Ks. Mariusz

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia