© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

02 maja 2021
Dziś przypada Narodowe Święto Flagi, które uczy nas szacunku do Ojczyzny i dla symboli narodowych. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Polski. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski.
25 kwietnia 2021
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa –
18 kwietnia 2021
Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dziś, kto z szacunkiem
 1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
 2. Od minionego piątku jesteśmy już w posiadaniu monstrancji, na którą odbyła się ubiegłoroczna zbiórka i ta monstrancja jest wystawiona dziś w świątyni. Jest to okazja, by jeszcze raz podziękować za wszystkie złożone ofiary. Natomiast finalizacja budowy pomnika św. Faustyny przewidziana jest na czerwiec/lipiec bieżącego roku.
 3. Dziś przypada na miesięczna kolekta inwestycyjna. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 4. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo przebłagalne za grzechy karnawału.
 5. We wtorek przypada 6. rocz. śmierci ks. Marka Rybickiego. Polecamy go modlitewnej pamięci wiernych.
 6. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 7. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00.
 8. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila.
 9. Również w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Sprawować je będziemy w następującym porządku:
  • godz. 08:30 - dla dorosłych
  • godz. 16:30 - dla dzieci
  • godz. 17:30 - dla dorosłych i młodzieży
 11. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych i przypominamy, że za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. Nie marnujmy Bożych łask.
 12. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka.
 13. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie tegotygodniowych solenizantów, których jest 89 (najstarsza parafianka liczy sobie 90 lat) i jubilatów, czyli 11 par (najdłuższy staż to dwie pary 45-letnie). Szczęść Boże. Wszystkim życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
14 lutego 2021

Szósta Niedziela Zwykła

Przystań

Miłosierdzia