Przystań

Miłosierdzia

Trzecia Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020
 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Dziś wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 3. Również dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 4. Także dziś przypada nasza miesięczna kolekta inwestycyjna.  
 5. Poprzez refleksję nad słowem Bożym przygotowujemy się na tajemnicę wcielenia Bożego podczas codziennej Mszy Świętej roratnej o godz. 6.00 oraz mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy.
 6. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Dzieciątka. Poprzedzać ona będzie codzienny różaniec o godz. 20.30.
 7. W czwartek 84. urodziny obchodzi papież Franciszek. Polecajmy opiece opatrzności Bożej jego osobę i jego posługę Kościołowi.
 8. W środę o godz. 10.00 pogrzeb śp. Elżbiety Lessnau z Połczyna, a w sobotę także o 10.00 pogrzeb śp. Jan Wolszon.
 9. W zakrystii można nabyć opłatek i płyty z kolędami naszego parafialnego chóru. Niestety nie ma już świec wigilijnych.  
 10. Prasa jak zwykle wyłożona jest na stoliku pod chórem.
 11. Wszystkim solenizantom tego tygodnia (tym razem rocznic małżeńskich nie ma) życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Solenizantów jest 85 (najstarsi parafianie liczą sobie 92, 93 i 98 lat). Wszystkim natomiast życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia