17 stycznia 2021
Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 7245 zł. Za wszystkie ofiary bardzo serdecznie dziękujemy. W poniedziałek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości,
10 stycznia 2021
Dziś przypada nasza miesięczna kolekta budowlana. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. W tym tygodniu w ramach naszych nabożeństw kolędowych o godz. 19.00 na łącza internetowe zapraszamy: w poniedziałek mieszkańców Osiedla
03 stycznia 2021
W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać
 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Dziś wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 3. Również dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 4. Także dziś przypada nasza miesięczna kolekta inwestycyjna.  
 5. Poprzez refleksję nad słowem Bożym przygotowujemy się na tajemnicę wcielenia Bożego podczas codziennej Mszy Świętej roratnej o godz. 6.00 oraz mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy.
 6. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Dzieciątka. Poprzedzać ona będzie codzienny różaniec o godz. 20.30.
 7. W czwartek 84. urodziny obchodzi papież Franciszek. Polecajmy opiece opatrzności Bożej jego osobę i jego posługę Kościołowi.
 8. W środę o godz. 10.00 pogrzeb śp. Elżbiety Lessnau z Połczyna, a w sobotę także o 10.00 pogrzeb śp. Jan Wolszon.
 9. W zakrystii można nabyć opłatek i płyty z kolędami naszego parafialnego chóru. Niestety nie ma już świec wigilijnych.  
 10. Prasa jak zwykle wyłożona jest na stoliku pod chórem.
 11. Wszystkim solenizantom tego tygodnia (tym razem rocznic małżeńskich nie ma) życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Solenizantów jest 85 (najstarsi parafianie liczą sobie 92, 93 i 98 lat). Wszystkim natomiast życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

13 grudnia 2020

Trzecia Niedziela Adwentu

Przystań

Miłosierdzia

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia