Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022
 1. W sobotę 4 czerwca abp Tadeusz Wojda SAC, wręczył dekrety księżom, którzy od 25 sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich. Wikariuszem w naszej parafii został ks. Jan Rzeszewicz pochodzący z Redy. Nasz obecny wikariusz ks. Karol Pstrągowski przed wyjazdem na misje od września, skierowany został na roczny kurs przygotowawczy do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.   
 2. Trwają uroczystości odpustowe na Kalwarii Wejherowskiej. Po mszy św. ok. godz.13.00 przy klasztorze, formowanie pielgrzymki na drogę powrotną do Pucka. Niech Bóg wynagrodzi podjęty pielgrzymi trud, dziękujemy za intencję modlitewną za naszą parafię.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ (w niedzielę po mszy św. o godz. 18.00 w tygodniu po porannej i wieczornej eucharystii).
 4. Dziś przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana – bardzo dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, które przeznaczamy na regulowanie należności remontu dachu kościoła. Szerzej o postępie prac, przewidzianym terminie zakończenia pierwszego etapu remontu, finansach, poinformujemy w przyszłą niedzielę. 
 5. W poniedziałek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy Godzinki, Litanię do Serca Pana Jezusa i udamy się w procesji światła wokół kościoła (na procesję tradycyjnie przynieśmy świece) po niej rozpocznie się msza św., zakończona Apelem Jasnogórskim. (Tego dnia nie będzie eucharystii o godz. 18.00.)
 6. We wtorek 14 czerwca po mszy wieczornej ok godz. 18.45 zapraszamy uczniów klas VIII, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament Bierzmowania oraz ich rodziców.
 7. W środę nowenna do św. Józefa
 8. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjna procesja ulicami parafii odbędzie się po mszy św. o godz.10.00. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w mszy św. Sprawować je będziemy o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. oraz o godz. 8.00 w kaplicy w Sławutowie. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary, zachęcamy do udekorowania swoich domów. Procesja przejdzie ulicami: Swarzewską następnie ulicami Połczyna Bis: Akacjową, Mickiewicza, Tulipanową, Słoneczną ponownie Akacjową i ul. Pucka: Kasztanowa, Topolowa, Jaśminowa, Brzozowa i Swarzewska. Od poniedziałku prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji. Z tyłu kościoła będą stały kosze i tam można je zostawić. W środę ok. godz. 19.00 zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na próbę przy kościele.
 9. W piątek przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do przybycia do Przystani Miłosierdzia, gdzie Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie od porannej mszy św. do 21.00 (z przerwą od godz. 15.30 do 17.00 i na mszę św. wieczorną). Wspólna adoracja połączona z czterema tajemnicami różańca będzie:
  • po porannej mszy św. do 10.00 (tajemnice radosne)
  • od 12.00 - 13.00 (tajemnice światła z Aniołem Pańskim)
  • od 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia)
  • od 17.30 (tajemnice bolesne)
  • od 20.30 - 21.00 (tajemnice chwalebne z modlitwą przed spoczynkiem)
 10. Informujemy, że ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udziela dyspensy w piątek 17 czerwca od zachowania nakazanej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. W sobotę 18 czerwca zapraszamy parafian, grupy duszpasterskie, na mszę św. o godz. 18.00. Chcemy podziękować Bogu za kończący się rok duszpasterski. Po mszy ciąg dalszy spotkania przy plebanii. (przewidziany grill, coś słodkiego będzie również zespół muzyczny). Serdecznie zapraszamy.
 12. Za tydzień naszym gościem będzie kapłan Archidiecezji Gdańskiej, ks. Wiesław Mielewczyk  od roku posługujący na misjach w Boliwii -  wygłosi Słowo Boże na każdej mszy. Wychodząc z kościoła będziemy mogli do puszki wesprzeć dzieła misyjne Kościoła.  
 13. Nasza parafia jeszcze w czerwcu organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki – szczegóły zostaną podane za tydzień w ogłoszeniach. Natomiast Ks. Bartek Nowak organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 14 -16 lipca, dla zainteresowanych szczegóły na plakacie w gablotach.
 14. Dziękujemy za zadbanie o czystość świątyni i wykonane prace.
 15. Pod chórem do nabycia: Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec, czasopismo biblijne Galilea i nasz biuletyn Głos Siostry Faustyny. 
 16. Błogosławionej, rodzinnej niedzieli. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia