Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

04 czerwca 2023
 1. Wikariuszem w naszej parafii został ks. Mateusz Małek, który obowiązki podejmie w lipcu. Bardzo wdzięczni Bogu za ten dar, polecajmy w modlitwie nowego kapłana naszej wspólnoty.
 2. Trwają uroczystości odpustowe na Kalwarii Wejherowskiej. Po Mszy Św. ok. godz.13.00 przy klasztorze, formowanie pielgrzymki na drogę powrotną do Pucka. Niech Bóg wynagrodzi podjęty pielgrzymi trud, dziękujemy za intencję modlitewną za naszą parafię.
 3. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ (w niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 w tygodniu po porannej i wieczornej eucharystii).
 4. We wtorek Msza Św. z wotywy o Duchu Świętym.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 18.00.
 6. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tradycyjna procesja ulicami parafii odbędzie się po Mszy Św. o godz.10.00. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia tego dnia w Mszy Św. Sprawować je będziemy o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary, zachęcam również do udekorowania swoich domów. Procesja przejdzie ulicami: Swarzewską, Brzozową, Kasztanową, Dębową, Adama Mickiewicza, Paderewskiego, Żeromskiego i Matejki – tam jej zakończenie. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji - z tyłu kościoła będą stały kosze. W środę ok. godz. 19.00 zapraszam dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na próbę przy kościele.
 7. Biuro parafialne w czwartek będzie nieczynne.
 8. W piątek przypada na naszą parafię wieczysta adoracja. Zachęcam do przybycia do Przystani Miłosierdzia, gdzie Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie od porannej Mszy Św. do ok. 21.00 (z przerwą na Mszę Św. wieczorną). Wspólna adoracja połączona z czterema tajemnicami różańca będzie:
  • po porannej Mszy Św. (tajemnice radosne)
  • 12.00 (tajemnice światła z Aniołem Pańskim)
  • 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia)
  • 17.30 (tajemnice bolesne)
  • 20.30 (tajemnice chwalebne z modlitwą przed spoczynkiem).
 9. W sobotę 10 czerwca o godz. 12.00 Msza Św. w Brudzewie z okazji odpustu patrona miejscowości - św. Antoniego.
 10. Za tydzień przypada nasza kolekta budowlana, którą całkowicie przeznaczamy na regulowanie należności za ogrodzenie kościoła.
 11. Dziękujemy za zadbanie o czystość świątyni i wykonane prace porządkowe.
 12. Pod chórem do nabycia: Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Głos Siostry Faustyny.
 13. Błogosławionej, rodzinnej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

Ks. Mariusz Kunicki