Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2022

Bóg, Słowo Wcielone, przychodzi i pragnie kolejny raz zagościć w naszych sercach. Niech to będzie czas pogłębiania wiary, budzenia tak dziś potrzebnego pokoju, jedności i miłości, która nadaje sens naszemu życiu.

Życzę błogosławieństwa Bożego dla wszystkich rodzin naszej Wspólnoty oraz przybyłych do nas Gości.

 1. Jutro 26 grudnia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Św. według porządku niedzielnego: 8.00, 10.00, 11.30, 18.00  i w Sławutowie  o 13.00. Kolekta z tego dnia przeznaczone jest na uczelnie katolickie.
 2. W środę  28 grudnia święto Świętych Młodziaków męczenników. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 8.30 i 18.00. Również w  środę o godz. 8.30 Msza Św. wspólna za zmarłych.
 3. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazareńskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach Św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę 31 grudnia zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku. Będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok 2023.
 5. W Niedzielę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze się według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 6. Informujemy, że do końca tego roku Msze Św. w tygodniu, odprawiane będą według tradycyjnych godzin. 8.30 i 18.00 z wyjątkiem 31 grudnia  wieczorna eucharystia o godz. 15.00.  Natomiast od 2 stycznia 2023 roku ze względu na codzienną kolędę i do jej zakończenia, Msza Św. wieczorna o godz. 18.00  (od poniedziałku do piątku) będzie przeniesiona na godz. Miłosierdzia Bożego o 15.00. Kwadrans wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia, o którą poprowadzenie poproszę grupy duszpasterskie. Wszystkich, którzy mają w tym czasie zamówione intencje wieczorne, proszę o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji. Proszę również aby przed Mszą sprawdzić godzinę na naszej stronie internetowej lub na tablicach ogłoszeń.
 7. Biuro parafialne (do zakończenia kolędy) czynne będzie na indywidualne zgłoszenia telefoniczne. Rezerwacje intencji na rok 2023 i 2024, będą przyjmowane po zakończeniu kolędy.
 8. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni, świąteczną dekorację, sprzątanie, ofiarodawcom żywności i środków czystości, przygotowującym paczki i dostarczającym je - składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg wynagrodzi wszelki trud.
 9. Od 27 – 31 grudnia odbędzie się kolęda w Połczynie. Rozpoczęcie od godz. 9.30 zakończenie ok. godz. 16.00 z wyjątkiem 31 grudnia kolęda do godz. 14.00.
  1. 27 grudnia  – ul. Gdańska, Leśna i Widokowa
  2. 28 grudnia – ul. Szkolna i Ceynowy
  3.  29 grudnia – ul. Świerkowa, Sosnowa, Bukowa, Dębowa, Lipowa, Cisowa
  4. 30 grudnia – ul. Pucka, Żwirowa, Krótka, Łąkowa, Spokojna, Polna, Ogrodowa, Zielona
  5. 31 grudnia – ul. Sportowa i Kasztanowa
  6. Od 2 stycznia - część dalsza kolędy: Celbowo i Brudzewo – dokładny plan dla tych miejscowości zostanie podany w Nowy Rok. Tegoroczne ofiary przeznaczamy na uregulowanie należności remontu dachu kościoła, za które już dziś składamy serdeczne Bóg  zapłać.
 10. Prasa wyłożona jest na stoliku pod chórem do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Głos Siostry Faustyny z planem kolędy na ten tydzień.
 11. W tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki + Doroty Stempka l. 51. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia