Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022
 1. Zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych.
 2. Trwamy codziennie (po porannej i wieczornej mszy św.) na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Kończy się czas wielkanocny przypominamy o spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 3. W parafii przeżywamy Biały Tydzień – wielkie święto i radość z faktu, że dzieci naszej wspólnoty, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Msza św., codziennie do piątku włącznie o godz.18.00 (z wyjątkiem czwartku 2 czerwca ze względu na bierzmowanie). W sobotę 4 czerwca dzieci udają się na pielgrzymkę do Sianowa jako dziękczynienie. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za wszystkie wykonane prace porządkowe, tak piękne przygotowanie uroczystości oraz za ofiarę na Kościół, dzięki której zostały zakupione nowe dzwonki liturgiczne. Dziękujemy również Wspólnocie Żywego Różańca, która wsparła swoją ofiarą ten zakup.
 4. Rocznica I Komunii odbędzie się w niedzielę 5 czerwca na mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne dla dzieci w piątek 3 czerwca o godz. 16.30 natomiast od godz. 17.00 spowiedź święta dla nich.
 5. Od środy rozpoczniemy czerwiec - miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele litania codziennie po porannej i wieczornej mszy św. z wyjątkiem 2 czerwca (czwartek) nabożeństwo tylko po porannej eucharystii ze względu na bierzmowanie o godz. 18.00.
 6. W środę, 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Już dziś życzymy wszystkim pociechom wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego. Tego dnia nowenna do św. Józefa tradycyjnie o godz. 8.30 i 18.00.
 7. W czwartek o godz. 18.00 uroczysta msza św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Szafarzem sakramentu i mszy św. przewodniczyć będzie ks. abp Tadeusz Wojda SAC. Jest to wieli dar Boga, radość i wdzięczność względem Niego. Zapraszamy więc całą wspólnotę do modlitwy za kandydatów i udziału w mszy św. tego dnia.
 8. Podajemy intencję modlitwą na czerwiec: Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.
 9. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo przeniesiona zostaje na (w sobotę 4 czerwca) ze względu na bierzmowanie oraz wyznaczone w całej archidiecezji czuwanie modlitewne w parafiach przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie z intencją o powołania kapłańskie i zakonne rozpocznie się po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 22.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i trwania przy Jezusie Eucharystycznym.
  2. pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.00.
  3. pierwsza sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godz. 8.00.
 10. Msza św. z intencją o uzdrowienie na ciele i duszy w sobotę 4 czerwca o godz. 18.00.
 11. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Karol w piątek 3 czerwca, ks. Mariusz w sobotę 11 czerwca.
 12. W sobotę 4 czerwca w naszej archidiecezji odbędą się świecenia prezbiteratu - otoczmy kandydatów do kapłaństwa naszą intencją modlitewną.
 13. Przypominamy, że wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszki, możemy wesprzeć odnowę kapliczki w Połczynie. Posiadane fundusze to (6.5 tyś. ze zbiórek i 8 tyś. w zakupionym materiale). Dziękujemy za złożone ofiary, podziękowania również dla osób, które podejmują troskę to Boże dzieło.
 14. Pod chórem wystawiona jest najnowsza prasa katolicka.
 15. Zmarł nasz parafianin + Andrzej Figlon l. 58. zam. w Sławutówku. Jego pogrzeb we wtorek 31 maja o godz. 10.00. Pomódlmy się za niego, naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…
 16. Wszystkim Gościom, Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Faustyny naszej patronki. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia