Przystań

Miłosierdzia

XXVII Niedziela Zwykła

03 października 2021
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17.00 do 17.30 adoracja w ciszy, potem nabożeństwo różańcowe. 
 2. Różaniec w tygodniu o godz. 8.00 i 17.30. w niedzielę tylko o godz. 17.30. Zachęcamy jeszcze raz przedstawicieli wspólnot parafialnych do włączenia się w prowadzenie modlitwy.
 3. Kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.30.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 5. We wtorek nasza parafia obchodzić będzie uroczystość odpustową ku czci św. Faustyny Kowalskiej. Msze Święte sprawować będziemy o godz. 11.00 i 18.00. Pół godziny wcześniej różaniec o poprowadzenie którego prosimy Wspólnotę Żywego Różańca. Kazania tego dnia wygłosi dyrektor Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego w Gdyni. Ks. dr Krzysztof Drews. Na Mszę Św. wieczorną zapraszamy jak zwykle Radę Parafialną, a po Mszy na odpustową kolację. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy, prosząc o błogosławione owoce odpustu.
 6. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 8.00 i 18.00.
 7. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Od 17.00 Godzina Święta, połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Wspólnie wypraszać będziemy dar licznych a nade wszystko świętych powołań do służby w kościele i za powołanych. Przypominamy o spowiedzi tego dnia dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Jak każdego roku będzie można wesprzeć fundusz stypendialny dla dzieci młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Po Mszy zbiórka do puszek na Fundację „Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 9. Także za tydzień przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana.
 10. Również w przyszłą niedzielę na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy młodzież; po Mszy krótka adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie w salce.
 11. Serdecznie zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów – Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie w piątek o godz. 16.30 w kościele.
 12. Wyrażamy naszą wdzięczność za posprzątanie kościoła i troskę o kwiaty.
 13. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką: Tygodnik Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz kolejny numer parafialnego „Głosu Siostry Faustyny”.
 14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Grażynę Byczkowską lat 60 zam. w Połczynie. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie...
 15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże. 
 16. Błogosławionej niedzieli, wiele radości i pokoju w sercu dla Was...

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia