Przystań

Miłosierdzia

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

03 stycznia 2021
  1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.  
  2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego począwszy od godz. 6.45. Przy wejściu do kościoła odbędzie się tradycyjna zbiórka ma misje.  
  3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Godzina święta rozpocznie się o 17.00.  
  4. Za tydzień przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana.  
  5. We wtorek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Jana Lesner z Celbowa.  
  6. Prasa jak zwykle wyłożona jest na stoliku pod chórem.  
  7. Wszelkiej pomyślności życzymy wszystkim solenizantom tego tygodnia, których jest 104 (najstarsi parafianie obchodzą 80 i 81 urodziny) oraz jubilatom tj. 13 parom (najdłuższy staż to 40 i 45 lat). Wszystkim gratulujemy!  

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia