© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

 1. Do czwartku włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.00.
 2. W naszej parafii okazja do przedświątecznej spowiedzi (od poniedziałku do czwartku) codziennie rano pół godz. przed roratami, natomiast popołudniu od godz. 17.00.
 3. Nowenna do Św. Józefa w środę o godz. 18.00.
 4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnią Mszę św. adwentową odprawimy o godz. 8.30.
 5. W dzień Wigilii zadbajmy w naszych domach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela Świata (Ewangelia według Św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd.
 6. Pasterka w Sławutowie o godz. 20.00. Ze względu na pandemię w kościele parafialnym zapraszamy na pasterkę o godz. 22.00 (do udziału zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież) i o godz. 24.00 - pół godziny wcześniej śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru.
 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. sprawować będziemy o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
 8. W niedzielę, 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazareńskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
 9. Nasza Służba Liturgiczna Ołtarza przygotowała „sianko na stół wigilijny” dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone zostaną na funkcjonowanie duszpasterstwa ministrantów i lektorów.
 10. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek oraz świece na stół wigilijny.
 11. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 8.124 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Udało się nam utwardzić duży parking przy kościele. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wykonaną pracę. Przy tej okazji dziękujemy tym osobom, które zaangażowane są w wystój świąteczny naszej świątyni a także dbają cotygodniowo o czystość i porządek. Dziękujemy też za przekazane choinki.
 12. Ze względu na trwającą trudną sytuację epidemiczną nie odbędzie się wizyta duszpasterska (czyli tzw. kolęda) w tradycyjnej formie jaką znamy. Nie mniej jednak bardzo chcielibyśmy, aby Boże błogosławieństwo obficie spłynęło na wszystkich Parafian. Dlatego pragniemy zaprosić naszych Drogich Parafian na Msze Święte, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic według ustalonego harmonogramu, który wyłożony jest już na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 13. Informujemy, że do końca tego roku Msze Św. w tygodniu, odprawiane będą według tradycyjnych godzin. 8.30 i 18.00. (z wyjątkiem 31 grudnia, Msza Św. na zakończenie roku o godz. 15.00). Natomiast w styczniu – czyli w czasie przewidzianej wcześniej kolędy. W dni powszednie Msza św. rano 8.30, popołudniu: o godz. 18.00 (a nie jak w poprzednich latach w czasie kolędy o 19.00) z wyjątkiem od 10 do 18 stycznia – Msza parafialna popołudniowa (z przyjętą intencją) będzie o godz. 17.00, a 18.00 – Msza św. kolędowa. Bardzo prosimy – szczególnie osoby, które mają w tym czasie zamówione intencje - aby przed Mszą sprawdzić godzinę na naszej stronie internetowej lub na tablicach ogłoszeń.
 14. Do poniedziałku włącznie, zbieramy produkty żywnościowe i środki czystości dla najbardziej potrzebujących (za ofiarowane bardzo dziękujemy) . Mamy też prośbę, jeśli ktoś zna taką osobę czy rodzinę, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii. We wtorek o godz. 19.00 w salce duszpasterskiej chcemy przygotować paczki. Chętne osoby zapraszamy do pomocy w przygotowaniu i dostarczeniu ich.
 15. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gościa Niedzielnego, naszego parafialnego Głosu Siostry Faustyny.
 16. Na ostatnie adwentowe dni wszystkim parafianom życzymy spokoju, pogody ducha i prawdziwie chrześcijańskiego oczekiwania na Zbawiciela. Mimo nawału prac, znajdźmy czas na modlitwę, na pójście do kościoła. Zobaczmy wokół siebie innych ludzi, zobaczmy jak dobre potrafimy mieć serce.
19 grudnia 2021

Czwarta Niedziela Adwentu

Przystań

Miłosierdzia