Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021
 1. Do czwartku włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.00.
 2. W naszej parafii okazja do przedświątecznej spowiedzi (od poniedziałku do czwartku) codziennie rano pół godz. przed roratami, natomiast popołudniu od godz. 17.00.
 3. Nowenna do Św. Józefa w środę o godz. 18.00.
 4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnią Mszę św. adwentową odprawimy o godz. 8.30.
 5. W dzień Wigilii zadbajmy w naszych domach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela Świata (Ewangelia według Św. Łukasza), wspólny śpiew kolęd.
 6. Pasterka w Sławutowie o godz. 20.00. Ze względu na pandemię w kościele parafialnym zapraszamy na pasterkę o godz. 22.00 (do udziału zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież) i o godz. 24.00 - pół godziny wcześniej śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru.
 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. sprawować będziemy o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
 8. W niedzielę, 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazareńskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
 9. Nasza Służba Liturgiczna Ołtarza przygotowała „sianko na stół wigilijny” dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone zostaną na funkcjonowanie duszpasterstwa ministrantów i lektorów.
 10. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek oraz świece na stół wigilijny.
 11. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 8.124 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Udało się nam utwardzić duży parking przy kościele. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wykonaną pracę. Przy tej okazji dziękujemy tym osobom, które zaangażowane są w wystój świąteczny naszej świątyni a także dbają cotygodniowo o czystość i porządek. Dziękujemy też za przekazane choinki.
 12. Ze względu na trwającą trudną sytuację epidemiczną nie odbędzie się wizyta duszpasterska (czyli tzw. kolęda) w tradycyjnej formie jaką znamy. Nie mniej jednak bardzo chcielibyśmy, aby Boże błogosławieństwo obficie spłynęło na wszystkich Parafian. Dlatego pragniemy zaprosić naszych Drogich Parafian na Msze Święte, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic według ustalonego harmonogramu, który wyłożony jest już na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 13. Informujemy, że do końca tego roku Msze Św. w tygodniu, odprawiane będą według tradycyjnych godzin. 8.30 i 18.00. (z wyjątkiem 31 grudnia, Msza Św. na zakończenie roku o godz. 15.00). Natomiast w styczniu – czyli w czasie przewidzianej wcześniej kolędy. W dni powszednie Msza św. rano 8.30, popołudniu: o godz. 18.00 (a nie jak w poprzednich latach w czasie kolędy o 19.00) z wyjątkiem od 10 do 18 stycznia – Msza parafialna popołudniowa (z przyjętą intencją) będzie o godz. 17.00, a 18.00 – Msza św. kolędowa. Bardzo prosimy – szczególnie osoby, które mają w tym czasie zamówione intencje - aby przed Mszą sprawdzić godzinę na naszej stronie internetowej lub na tablicach ogłoszeń.
 14. Do poniedziałku włącznie, zbieramy produkty żywnościowe i środki czystości dla najbardziej potrzebujących (za ofiarowane bardzo dziękujemy) . Mamy też prośbę, jeśli ktoś zna taką osobę czy rodzinę, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii. We wtorek o godz. 19.00 w salce duszpasterskiej chcemy przygotować paczki. Chętne osoby zapraszamy do pomocy w przygotowaniu i dostarczeniu ich.
 15. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gościa Niedzielnego, naszego parafialnego Głosu Siostry Faustyny.
 16. Na ostatnie adwentowe dni wszystkim parafianom życzymy spokoju, pogody ducha i prawdziwie chrześcijańskiego oczekiwania na Zbawiciela. Mimo nawału prac, znajdźmy czas na modlitwę, na pójście do kościoła. Zobaczmy wokół siebie innych ludzi, zobaczmy jak dobre potrafimy mieć serce.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia