Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022
 1. Od wczoraj rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Paweł Labuda. Nauki dziś podczas każdej Mszy Św. i do środy włącznie o godz. 8.30 oraz 18.00. Natomiast dzieci mają spotkania od poniedziałku do środy o godz. 16.30. Dla nas wszystkich niech to będzie szczególny czas na słuchanie tego co Chce do nas powiedzieć Bóg i do jeszcze głębszego wejrzenia w swoje serce. Od poniedziałku do środy na Mszach Św. będzie zbierana kolekta jako wyraz naszej wdzięczności dla księdza rekolekcjonisty.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.15.00.
 3. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy liczniej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź codziennie przed każdą Mszą Świętą. (Dodatkowa spowiedź rekolekcyjna we wtorek rano od godz. 8.00 popołudniu od godz. 17.30., natomiast dla dzieci w środę od godz. 16.00).
 4. Biuro parafialne we wtorek (w czasie rekolekcji) będzie nieczynne.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia Msza Św. wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do godz. 18.00.
 7. W piątek Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 9.00 i 17.30. Z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 8.00 popołudniu przed Drogami Krzyżowymi.
 8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Karol w piątek 8 kwietnia, ks. Mariusz w sobotę 9 kwietnia. Prosimy o ewentualne zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii, których odwiedzimy przed Świętami Wielkanocnymi.
 9. Pierwsza sobota miesiąca (nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godz. 8.00).
 10. Również w sobotę 2 kwietnia, kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy. Od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania o 18.00 Msza Św., a po niej część dalsza modlitwy do godz. ok. 19.45.
 11. Do skarbonki, która znajduje się na stoliku z prasą można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. W imieniu Puckiego Środowiskowego Domu Samopomocy „Razem” zapraszamy na kiermasz prac, organizowany przez podopiecznych, który odbędzie się u nas za tydzień. Podczas kiermaszu będzie można zakupić oryginalne, piękne, ręcznie robione ozdoby wykonane przez naszych pracowników i podopiecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 13. Również w przyszłą niedzielę, będzie możliwość wsparcia (ofiarą do puszki) hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej polanadzieinapomorzu.pl.
 14. W zakrystii są jeszcze do nabycia wielkanocne paschaliki w cenie 15 złotych.
 15. Polecamy cotygodniową prasę katolicką.
 16. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, troskę o nasz Dom Boży, opiekę nad rodzinami z Ukrainy, które pojęliśmy na terenie naszej parafii - wyrażamy naszą wdzięczność w darze modlitwy.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia