Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela zwykła

30 stycznia 2022
 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie otaczają ich troską.
 2. W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 8.30 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na zakony borykające się z kłopotami materialnymi. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie o godz. 8.30 i 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 17.00 (jest to czas do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania w ramach stałej formacji duchowej). Po każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja – patrona chorych na gardło.
  • pierwszy piątek (okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 8.00 i 17.15).
  • pierwsza sobota (nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godz. 8.00). Z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy po Mszy Św. o godz. 8.00 nastąpi błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 4. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się: Ks. Karol w piątek, Ks. Mariusz w sobotę.
 5. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą możemy wesprzeć dokończenie remontu kapliczki w Połczynie. Wszystkim za złożone ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Podajemy intencję modlitewną na luty: Módlmy się w intencji zakonnic i innych osób konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
 7. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka.
 8. Dziękujemy Osobom za cotygodniowe zadbanie o czystość naszej świątyni i wykonane prace.
 9. W tygodniu odbył się pogrzeb + Danuty Zacharyasz l. 60 zam. w Pucku przy ul. Swarzewskiej. Polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu…Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. Życzymy błogosławieństwa Bożego dla całej wspólnoty i przybyłych gości.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia