Przystań

Miłosierdzia

Druga Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023
 1. II Niedzielę Adwentu przeżywamy jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na ten cel odbywa się przy wyjściu z kościoła. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Dziś o godz. 17.20 nastąpi przyjęcie nowych kandydatów na Rycerzy Kolumba. Serdecznie panów zapraszamy wraz z rodzinami.
 3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas mszy św. roratnej (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.00. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału w roratach z symbolicznymi lampionami.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po zakończeniu porannej mszy św. do 17.30.
 6. Msza św. z intencją o uzdrowienie na duszy i ciele oraz nabożeństwo w sobotę 16 grudnia. Od godz.17.30 spowiedź, 18.00 eucharystia, później dalsza modlitwa, którą zakończymy ok. godz. 19.45.
 7. Przede wszystkim duchowo staramy się przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź codziennie przed mszą św. dwadzieścia pięć minut. Spowiedź dekanalna przypadająca na naszą parafię zostanie podana w przyszłą niedzielę.
 8. Plan kolędy zostanie również podany za tydzień.
 9. W zakrystii i biurze parafialnym są do nabycia świece wigilijne - małe – 15 zł.
 10. Opłatek wigilijny będzie roznoszony po domach w tym tygodniu. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na uregulowanie kosztów związanych z przygotowaniem kaplicy adoracyjnej.
 11. Dziś przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana, dziękujemy za złożone ofiary. Trwają prace przy uszczelnieniu ściany czołowej świątyni, które zostaną zakończone w tym tygodniu. Przewidywany koszt remontu to ok. 55 tyś zł. (w tym materiały, robocizna oraz postawienie rusztowania).
 12. Zapraszamy do biura parafialnego osoby, które dokonały wstępnej rezerwacji intencji na rok 2024. Biuro w tym tygodniu czynne we wtorek i czwartek od godz. 15.00 do 17.00. W sobotę 16 grudnia będzie nieczynne.
 13. Scholka „Dzieci Faustyny” rozprowadza kartki świąteczne.
 14. Zapraszamy na kiermasz świąteczny, organizowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 15. Został wystawiony kosz w kościele pod chórem, do którego można składać artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc potrzebujących ( do 17 grudnia).
 16. Prasa katolicka jak zwykle wyłożona jest pod chórem.
 17. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Szczęść Boże,

Ks. prob. Mariusz Kunicki

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia