Przystań

Miłosierdzia

Druga Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022
 1. Komunikat: Ojciec Święty Franciszek, mianował biskupem koadiutorem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej Zbigniewa Zielińskiego. Bogu w modlitwie polecamy dalszą posługę ks. biskupa w nowej diecezji.
 2. Nieustannie jednoczy nas duch modlitwy o pokój na Ukrainie za tych, którzy zostali zmuszeni opuścić ojczyznę oraz za ofiary trwającej wojny. Informujemy, że parafia zgłosiła Caritas Archidiecezji, możliwość przyjęcia uchodźców w domu parafialnym św. Faustyny. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w przygotowanie pokoi, prace elektryczne, hydrauliczne, malowanie i sprzątanie. Będziemy na bieżąco informować o aktualnej sytuacji i potrzebach, gdy tylko pojawi się rodzina.
 3. Dziękujemy za przekazane dary materialne w ramach pomocy uchodźcom. Lista najpotrzebniejszych rzeczy zamieszczona jest na stronie parafialnej. Pod chórem wystawione są kosze, gdzie można je zostawić.
 4. Dziś przypada nasza kolekta inwestycyjna. Za złożone ofiary bardzo dziękujemy.
 5. Katecheza dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. dziś po mszy św. o godz. 11.30.
 6. Kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00. Pragniemy przypomnieć, że za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 7. Zachęcamy dorosłych do jałmużny postnej, jako tradycyjnej formy pokutnej obok modlitwy i postu. Ofiary – jałmużny postnej można składać do skarbonki pod chórem. Najmłodsi i młodzież mogą również uczyć się tradycyjnej formy pokutnej. Zabierają przygotowane skarbonki Caritas, do których mogą składać swoje drobne ofiary – jałmużnę, które zostaną przekazane najbiedniejszym. Ofiary w skarbonkach przynieśmy w darze do kościoła w Niedzielę Palmową.
 8. Koronkę do Bożego Miłosierdzia z intencją o pokój, odmawiamy we wtorek i piątek po porannej i wieczornej Mszy Św.
 9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.00.
 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w ramach stałej formacji w środę o godz. 19.00 w kościele.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 12. W piątek Drogi Krzyżowe odprawiamy jak zwykle: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 9.00 i 17.30.
 13. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – o godz. 18.00 zapraszamy na Msza Św. z intencją za mieszkańców Połczyna „O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski a dla zmarłych o radość życia wiecznego”.
 14. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Paweł Labuda – student prawa kanonicznego w Rzymie. Dokładny program rekolekcji umieszczony jest w gablotach przy kościele oraz na naszej stronie internetowej parafii.
 15. Parafia planuje wyjazd na Kalwarię Wejherowską w środę 23 marca. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 16. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki w cenie 15 złotych.
 17. Pod chórem wyłożona jest prasa katolicka.
 18. Dziękujemy osobom za troskę o czystość świątyni. W tygodniu został naprawiony piec ogrzewający kościół, również dziękujemy za wykonane prace.
 19. Wszystkim życzymy spokojnego przeżycia dnia Pańskiego oraz obfitości łask Bożych w tygodniu, który rozpoczynamy.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia